عمار حسین حداقل به دویست دختر ایزدی تجاوز کرده بود

ایزدی‌ها از جمله اقلیت‌های دینی عراق بودند که عناصر داعش در وحشتناک‌ترین انواع جنایات بشری به آن‌ها تعدی کردند. کشتار مردان، اسیر کردن زنان و کودکان و به کار گیری آنان به عنوان برده‌های جنسی تنها بخشی از این جنایات است. کمیسیون عدالت و مسئولیت بین‌المللی، مدارک و مستندات گسترده‌ای را از این حمله وحشیانه جمع‌آوری کرده که همگی نشان می‌دهند تروریست‌های داعش چگونه «سنجار» را به بازاری برای تجارت برده‌داری تبدیل کردند. زنانی که پس از مدت‌ها بردگی و کنیزی برای عناصر داعشی، موفق به فرار شده بودند از راه‌اندازی سازمانی پر شاخه توسط این تروریست‌ها و در راستای سازمان‌دهی برده‌داری خبر دادند و این در حالی بود که دستگاه امنیتی داعش و محاکم شرعیشان، اشراف کاملی بر این موضوع داشتند و این بازارها پس از مدتی به محلی برای رقابت در تجارت برده‌داری جنسی عناصر داعش تبدیل شد تا از طریق آن به درآمدهای هنگفت دست یابند.

«عمار حسین»، جوان بیست و دو ساله‌ی داعشی که سال ۲۰۱۶ توسط نیروهای عراقی دستگیر شد و در زندان اداره اطلاعات کردستان عراق بود با افتخار به اینکه ۲۰۰ دختر ایزدی را مورد تعدی قرار داده می‌گفت: «اُمرا و فرماندهان داعش که صلاحیت فتوا دادن را دارند به من و تعدادی از شبه نظامیان اجازه تجاوز به هر شمار از زنان ایزدی و دیگر زنان را دادند.» او این مسأله را اقدامی عادی توصیف کرد و هیچ پشیمانی از خود نشان نمی‌داد. عمار حسین همچنین گفت که از زمان پیوستنش به داعش در سال ۲۰۱۳ تا آن سال، دست کم ۵۰۰ تن را کشته است! او روش کشتن را از فرماندهان داعش آموزش دیده بود و می‌گفت: «در ابتدا کار سختی بود اما روز به روز آسان‌تر شد. هر بار ۳۰ تا ۴۰ نفر را پشت قلعه سنجار در صحرا می‌بردم و می‌کشتم. روی زمین می‌نشاندمشان. چشم‌هایشان را می‌بستم و می‌کشتمشان. مسأله‌ای طبیعی بود و مشکلی هم نبود!» یکی از افسران دستگاه مبارزه با تروریسم عراق گفت: «عمار حسین پس از دستگیری، ابتدا برای ما مشکل‌ساز شد. او خیلی قوی بود؛ به گونه‌ای که دستبندها را شکست!»

«ام سمیه المهاجره» که یکی از زنان عضو گروه تروریستی داعش و سخنگوی آن‌ها بود در نسخه انگلیسی مجله «دابق» مقاله‌ای با عنوان «زنان برده یا روسپیان» نوشت و با این ادعا که به بردگی گرفتن، سنت بزرگ نبوی است به دفاع از ایدئولوژی جدید این گروه تروریستی پرداخت و گفت: «ما عملا زنان کفار را دستگیر کردیم. آن‌ها را مثل گوسفند با شمشیر آب دادیم، عزت از آنِ خداوند و رسولش و مومنان است، اما منافقان نمی‌دانند.» ام سمیه المهاجره همچنین به بردگی گرفتن زنان و دختران را بهتر از روسپیگری دانست و ادامه داد: «روسپیان در سرزمین شما می‌روند و می‌آیند و به طور علنی مرتکب اشتباه می‌شوند و شرافت خود را برای زندگی می‌فروشند.» این سخنگوی داعش با تاکید بر محکم و قوی پیش بردن بازار برده فروشان با خطابی طعنه‌دار به همسر رییس جمهور سابق آمریکا گفت: «بازارهای برده فروشی به طور قطع باز خواهند گشت. چه کسی می‌داند، شاید قیمت «میشل اوباما» سه دینار باشد! شاید هم سه دینار برایش زیاد است.»

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

سخت ترین انتخابات برای رئيسي

در انتخابات مجلس خبرگان در خراسان جنوبی همه رد صلاحیت شدند و فقط یک کاندیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *