اسرائیل و امریکا برای حمله به ایران هماهنگ نیستند

ترور سرهنگ سپاه حسن صیاد خدایی در بحبوبه اصلاحاتی روی داد که موجب نارضائی مردم شده و زمینه های اعتراضی وسعت گرفته است. روز 27 اردیبهشت در بسیاری از شهرهای کشور تظاهراتی علیه افزایش قیمت ها برگزار شد. علاوه بر این، اشاره هدفمند به دست داشتن سرویس اطلاعاتی خارجی در این ترور نشان دهنده توانمندی عملیاتی جدی آنها در ایران و شکست توان ضدجاسوسی ایران است. چنان که حتی قادر به محافظت از شهروندان بلندپایه خود نیست.

«نیویورک تایمز» با استناد به گزارش های سازمان اطلاعات مرکزی این کشور، افشاگری را سازماندهی کرد. معلوم می شد که سازمان های اطلاعاتی اسرائیل به همکاران خود در آمریکا اطلاع داده بودند که پشت قتل صیاد خدایی هستند. تنها پس از آن افشاگری بود که ایران انگشت اتهام را مستقیما به سوی اسراییل نشانه گرفت.

پس از آن، جنگ زرگری میان سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا آغاز شد: تل‌آویو مدعی شد که از افشای این خبر خشمگین شده و از آمریکایی‌ها خواست که دراین باره تحقیق کنند.

چرا واشنگتن نزدیکترین متحد خود در خاورمیانه را غافلگیر کرد ؟ این مسئله با برخی موضوعات چانه زنی پشت پرده در وین در مورد برنامه هسته ای ایران مرتبط است. به نظر می رسد با وجود همه پیچیدگی های مذاکرات. چنان که ظاهرا آمریکا دیگر از سیاست اسرائیل برای حذف اعضای عالی رتبه سپاه پاسداران حمایت نمی کند و آن را اقدامی «اشتباه» می‌ داند.

این جنگ زرگری اگر واقعی باشد از این پس فعالیت‌های «موساد» در ایران دشوار تر خواهد شدد و علیرغم اظهارات ‌تهاجمی و گزارش‌های پر سرو صدا مبنی بر اینکه رزمایش بی‌سابقه‌ و مشترک اسرائیل و امریکا برای آماده شدن جهت حمله به تاسیسات اتمی ایران، این دو کشور، حداقل برای چنین اقدامی  با یکدیگر همآهنگ نیستند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

سخت ترین انتخابات برای رئيسي

در انتخابات مجلس خبرگان در خراسان جنوبی همه رد صلاحیت شدند و فقط یک کاندیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *