کاهش سود شرکت Elbit اسرائیل در سه ماهه اول علی رغم رشد درآمد

شرکت دفاعی الکترونیکی اسرائیل، Elbit Systems (NASDAQ:ESLT)، روز سه شنبه در حالی که درآمد آن افزایش یافته، سود کمتری را در سه ماهه اول گزارش کرد که این کاهش را به طرح های جبرانی مرتبط با قیمت سهام نسبت داده است.

این شرکت 1.19 دلار به ازای هر سهم در سه ماهه اول، در مقایسه با 1.64 دلار به ازای هر سهم سال قبل درآمد کسب کرد. درآمد کل نیز از 1.12 میلیارد دلار به 1.35 میلیارد دلار افزایش یافته است.

هیئت مدیره این شرکت برای سه ماهه اول سود 0.50 دلاری برای هر سهم اعلام کرد که در 11 ژوئیه (20 تیر) پرداخت می شود.

البیت در اوایل سال هشدار داده بود که افزایش اخیر در قیمت سهام آن می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه های ناشی از برنامه های غرامت مرتبط با قیمت سهام برای کارکنان تأثیر بگذارد. به گفته این شرکت، به دلیل این پرداخت ها، سود به ازای هر سهم 0.72 دلار کاهش یافته است.

البیت بدون احتساب اقلام یکبار مصرف، 1.22 دلار به ازای هر سهم در سه ماهه اول در مقابل 1.72 دلار در سال قبل به دست آورده است. سهام البیت در بورس تل آویو نیز، امسال 36 درصد افزایش یافته است.

البیت گفت که حجم سفارشات عقب افتاده اش در پایان ماه مارس (اوایل فروردین) به 13.7 میلیارد دلار رسیده است، مشابه سه ماهه قبل. حدود 72 درصد آن سفارشات از خارج از اسرائیل است و حدود 55 درصد قرار است در سال های 2022 و 2023 انجام شود.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

سخت ترین انتخابات برای رئيسي

در انتخابات مجلس خبرگان در خراسان جنوبی همه رد صلاحیت شدند و فقط یک کاندیدا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *