تلاش مسرور بارزانی برای بازگشت شرافتمندانه ایزدی ها به زادگاههایشان

مسرور بارزانی اعلام کرد: هفتمین سالگرد اندوهبار جنایات وحشیانه داعش و نسل کشی، ربایش و آوارگی برادران و خواهران ایزدی مان در شنگال و اطراف آن را گرامی می داریم.

نخست وزیر اقلیم کردستان افزود: نسل کشی ایزدی ها، جنایت زشتی بود که همچنان در ذهن مردم کردستان و وجدان انسانیت باقی خواهد ماند و این امر، نیازمند زنده نگه داشتن یاد و خاطره قربانیان این جنایت هولناک است. همچنین لازم است از جانفشانی نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان که به رهبری مسعود بارزانی جانشان را در این زمینه فدا کردند به بزرگی یاد کنیم.

بارزانی افزود: در این سالگرد اندوهناک، بار دیگر تأکید می کنیم که دولت اقلیم کردستان برای بازگرداندن شرافتمندانه خواهران و برادران آواره ایزدی به مناطقشان و همچنین همکاری با دولت فدرال و جامعه جهانی برای بازسازی شنگال و سایر مناطق محل زندگی ایزدی ها تلاش خواهد کرد.

نخست وزیر اقلیم کردستان همچنین با تأکید مجدد بر ضرورت اجرای توافق شنگال و عادی سازی اوضاع در آن و تأمین فضای مناسب برای بازگشت آوارگان به زادگاههایشان و بازسازی منطقه، تصریح کرد: حداکثر تلاشمان را برای محاکمه مجرمان داعش و حامیانشان و مشخص شدن سرنوشت افراد مفقود الاثر به کار خواهیم برد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *