کذب محض بودن دست داشتن ایران در حملات موشکی بە اربیل

مهدی شوشتری سرکنسول ایران در سلیمانیه به منطقه چمچمال از توابع این استان سفر کرده و با رمک رمضان فرماندار چمچمال و دیگر مقامات محلی این منطقه دیدار و گفتگو کرد.

وی پس از این دیدارها در نشست خبری مشترک با رمک رمضان با اشاره به سابقه این منطقه در مبارزه با رژیم بعث صدام، به مشکل کم آبی و خشکسالی پرداخت و گفت که این مشکل دامنگیر اقلیم و بخشی از ایران شده و ابراز امیدواری کرد که مقامات و مسئولین دو طرف در مقابله با این مشکل و گذر از خشک سالی با یکدیگر هماهنگ و همکار باشند.

شوشتری افزود همه اخباری که ایران را در حملات موشکی به اربیل، متهم می کنند کذب محض بوده و امنیت عراق و اقلیم کردستان بخشی از امنیت ایران است و هر گونه ناامنی در عراق، ناامنی در ایران را به دنبال دارد و بالعکس نیز صادق است و به همین دلیل امنیت اقلیم کردستان برای ایران بسیار بسیار مهم است.

رمک رمضان نیز اعلام کرد که در نشست با مهدی شوشتری درباره موضوعات فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و کشاورزی گفتگو کرده اند و شوشتری اعلام کرده همکاری های لازم برای پذیرش دانشجویان منطقه چمچمال در دانشگاه های ایران و نیز درمان بیماران این منطقه در مراکز درمانی ایران،  همکاری و تسهیلات لازم از سوی سرکنسولگری به عمل می آید.

وی همچنین گفت که کمک ها و حمایت های دولت و ملت ایران برای کردها در فجایع و مقاطع دشوار هرگز فراموش نمی شود

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *