مناقشه بر سر کمبود آب و برق در اطراف سلیمانیه و منطقه خانقین

ساکنان منطقه عربت در اطراف سلیمانیه در اعتراض به کمبود آب و برق در این منطقه اقدام به برپایی تظاهرات کرده و خواستار حل این مشکلات توسط مقامات دولتی شدند.

دابان محمد بخشدار عربت با حضور در میان معترضین درخواست و مطالبات آنان را برحق و روا خوانده و به آنان اعلام کرد که به جای نخست وزیر، معاون نخست وزیر و وزرای برق و شهرداری های دولت اقلیم، شرمنده مردم است.

از سوی دیگر شهروندان منطقه خانقین از توابع استان دیالی که جزو مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد به شمار می آید نیز دیروز و امروز در اعتراض به کمبود آب و برق تظاهرات کرده و جاده بین المللی میان عراق و ایران را که از این منطقه می گذرد؛ مسدود کردند.

معترضین اعلام کرده اند که با وجود گرمای بیش از 50 درجه سانتی گراد در این منطقه در شبانە روز فقط 5 ساعت برق برای آنان تامین می شود.

برق این منطقه به صورت وارداتی و از سوی ایران تامین می شود

مقامات محلی استان دیالی نیز اعلام کرده اند، ایران صادرات برق به این منطقه را قطع کرده و به همین دلیل تامین برق مورد نیاز خانقین با مشکل مواجه شده است.

طی روزهای گذشته نیز تظاهرات مشابهی در مناطق دوکان و دهوک و اربیل دیگر مناطق اقلیم کردستان در اعتراض به کمبود آب و برق برپا شده است

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *