حذف 135 نامزد از انتخابات آتی عراق

کمیساریای عالی انتخابات عراق روز گذشته (چهارشنبه) 135 نامزد انتخابات زودهنگام عراق را که قرار است در 10 اکتبر 2021 برگزار شود، حذف کرد.

این کمیساریا با تاکید بر اینکه این نامزدها براساس قانون انتخابات حق شرکت در آن را ندارند، از مقامات سیاسی خواست اقداماتی برای جلوگیری از مشارکت افرادی که در پرونده های فساد دست دارند، اتخاذ کنند.

با این تصمیم کمیساریای عالی انتخابات عراق، تاکنون 155 نامزد از عرصه انتخابات حذف شدند. پیش از این و در 30 مه نیز 20 نامزد حذف شده بودند. «احمد الجبوری ابو مازن»، استاندار سابق صلاح الدین و رهبر فراکسیون الجماهیر، علاوه بر برخی مقامات سیاسی و نمایندگان سابق پارلمان در میان حذف شدگان از انتخابات هستند.

در همین رابطه «جمانه غلای»، سخنگوی کمیساریای عالی انتخابات توضیح داد که تصمیم به حذف 135 نامزد از انتخابات آتی از آن جهت اتخاذ شد که آنها نظامی بودند و براساس ماده نهم قانون انتخابات حق مشارکت در انتخابات را ندارند.

بنابر این قانون، نیروهای سیاسی می توانند پس از پایان مهلت اعتراض به این تصمیم، نامزدهای دیگری از همان فراکسیون ها و احزابی که سایر نامزدها حذف شدند، جایگزین کنند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *