استراتژی Covered Call چیست؟

همزمان با رشد چشم‌گیر و فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال، تریدرهای بسیاری با هدف کسب سودهای نجومی وارد این بازار شده‌اند. یکی از روش‌های کسب درآمد استفاده از معاملات آپشن بیت کوین است. در این مقاله با استراتژی Covered Call به عنوان یک استراتژی کم ریسک آشنا میشوید که تریدرهای حرفه‌ای با استفاده از این استراتژی موجودی بیت کوین خود را افزایش می‌دهند.

افزایش تعداد بیت کوین

می‌توان گفت که معمولا نیمی از ارزش کل قفل شده در پلتفرم‌های دیفای، توسط استیبل کوین‌ها ایجاد شده است. بی دلیل نیست که دیفای با وجود کارمزدهای سرسام‌آور شبکه اتریوم در ماه می (اردیبهشت)، به شدت رونق یافت.

سرمایه‌گذاران سازمانی بینهایت به دنبال کسب درآمد ثابت هستند، چرا که سیستم‌های مالی سنتی به ندرت بازدهی بیش از ۵ درصد را ارائه می‌دهند. با این وجود، امکان کسب درآمد ثابت تا ۴ درصد در ماه، با استفاده از معاملات مشتقات بیت کوین و با ریسک کم وجود دارد. همین روش، توسط بسیاری از تریدرهای حرفه‌ای بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بازدهی اوراق قرضه غیر سرمایه‌گذاری

Paul Cappelli مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت Galaxy Fund Management، در مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف گفت که بر اساس منحنی عرضه غیرالاستیک ( تغییر در قیمت تاثیری در میزان عرضه دارایی ندارد) و ضد تورمی بودن بیت کوین، این رمز ارز را به یک دارایی مناسب برای پوشش ریسک در برابر ارزهای فیات تبدیل کرده است. با توجه به خاصیت تورمی بودن ارزهای فیات و سیاست‌های ضعیف پولی دولت‌ها، ارزش ارزهای فیات به طور پیوسته و تدریجی کاهش می‌یابد.

سرویس‌های متمرکز مانند Crypto.com ،BlockFi و Nexo به طور متوسط بازدهی ۵ تا ۱۰ درصد را برای سپرده‌های استیبل کوین ارائه می‌دهند. این بازدهی بسیار بالاتر از ابزارهای موجود در بازارهای موازی است.

معرفی استراتژی Covered Call

خریدار یک قرارداد آپشن Call (خرید)، می‌تواند در تاریخ معینی در آینده، بیت کوین را با قیمت ثابتی خریداری کند. برای داشتن این حق امتیاز، خریدار، قرارداد آپشن خرید یک معامله‌گر فروشنده را پیش خرید می‌کند. در حالیکه خریدار از این روش به عنوان بیمه استفاده می‌کند، فروشنده‌ها معمولا این معاملات را به هدف کسب درآمد نیمه ثابت انجام می‌دهند.

در واقع هر قرارداد آپشن دارای تاریخ سررسید و قیمت مشخص است، بنابراین سود و زیان بالقوه از قبل قابل محاسبه است. استراتژی Covered Call شامل هولد بیت کوین و فروش آپشن‌های خرید، ۱۵ تا ۲۰ درصد بالاتر از قیمت فعلی بازار است.

منطقی نیست که این روش را یک معامله با درآمد ثابت در نظر بگیریم، چرا که این استراتژی به هدف افزایش موجودی بیت کوین تریدر صورت می‌گیرد، اما برای کسانیکه بازدهی را به دلار حساب می‌کنند، از نوسانات منفی قیمت محافظت نمی‌کند.

لازم است بدانید که برای یک هولدر، این استراتژی ریسکی به همراه ندارد، زیرا پوزیشن معاملاتی خرید بیت کوین حتی در صورت کاهش قیمت بدون تغییر باقی می‌ماند

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

Russia’s prosecutor general, Igor Krasnov, says new crypto regulations are needed to combat corruption as — in his view — digital assets are often used to facilitate crime.

Russia’s prosecutor general, Igor Krasnov, says new crypto regulations are needed to combat corruption as …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *