جایزه 5میلیون دلاری برای پیدا کردن شهروند آمریکایی گمشده

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد به هر کس که اطلاعاتی‌ در مورد یک شهروند ناپدید شده این کشور در افغانستان بدهد، پنج میلیون دلار جایزه می‌دهد.

به گزارش «آسوشیتد پرس»، وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه تلاش‌ها برای یافتن «سیدنی میزل»، شهروند آمریکایی که در ولایت قندهار افغانستان کار می‌کرد و 13 سال قبل ناپدید شد، پنج میلیون دلار جایزه برای اطلاعاتی که منجر به پیدا شدن او شود، اختصاص داد.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، میزل کارمند «بنیاد توسعه زندگی روستایی آسیا» بود و به احتمال زیاد، همراه با راننده‌اش توسط آدم‌ربایانی که هرگز شناسایی نشده‌اند، همان زمان کشته شده باشد. دولت آمریکا معتقد است که اگر او کشته شده باشد، در قندهار به خاک سپرده شده اما جسدش هنوز پیدا نشده است.

سفارت آمریکا در افغانستان پوسترهایی‌ با عکس سیدنی میزل و با پیشنهاد پاداش منتشر کرده است، در این پوستر نوشته شده که «به ما کمک کنید تا او را به خانواده اش برگردانیم.»

جایزه تعیین شده از طریق «برنامه پاداش برای عدالت» وزارت خارجه آمریکا ارائه می‌شود. آمریکا علاوه بر سیدنی میزل، به دنبال آزادی مارک فیریچس، پیمانکار آمریکایی است که در اوایل سال 2020 در افغانستان ناپدید شد و گمان می‌رود در بازداشت گروه طالبان باشد.

طالبان ربودن فریچس را انکار کرده‌اند، اما گفته می‌شود که زلمی خلیل‌زاد، نماینده ایالات متحده برای صلح افغانستان، گروهای «هراس‌افکن» را برای پیدا کردن و آزادی او تحت فشار قرار داده است.

آمریکا در حال حاضر تلاش بیشتری برای یافتن شهروندان مفقود شده‌اش در افغانستان می‌کند، زیرا به زودی آخرین سربازانش که 2500 تا 3500 تن است را از این کشورخارج کرده و به طولانی‌ترین جنگ خود پایان می‌دهد.

فرماندهی مرکزی نیروهای ایالات متحده آمریکا 18 می (28 ثور) اعلام کرد که حدود 13 تا 20 درصد از سربازان آمریکایی از زمان آغاز روند خروج تاکنون از افغانستان خارج شده‌اند.

براساس اعلامیه فرماندهی مرکزی آمریکا، وزارت دفاع تقریباً 115 ماده C-17 از افغانستان خارج کرده و تاکنون بیش از 5000 قطعه از تجهیزات جنگی سربازان آمریکایی در این کشور را از بین برد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *