تاکنون 27 ائتلاف و 52 حزب برای رقابت در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند

انتخابات تا دهم ماه اکتبر به تعویق افتاد و ثبت‌نام نامزدها و احزاب نخستین گام برای برگزاری انتخابات به شمار می‌رود که از دوم ماه جاری آغاز شده و 500 هزار نفر اقدام به نوسازی کارت‌های هوشمند خود کردند همچنین کمیساریا با ارسال تیم‌هایی به اردوگاه‌های آوارگان، 4348 تن از این افراد را برای دریافت کارت ثبت‌نام کرده است.

وی درباره توزیع کارت‌های انتخاباتی گفت: تاکنون نزدیک به 18 میلیون کارت توزیع شده است و 700 هزار کارت هم آماده توزیع است.

سخنگوی کمیساریای انتخابات درباره مشارکت شهروندان عراقی مقیم خارج از کشور گفت: کمیساریا با همکاری وزارت امور خارجه و هماهنگی با 52 سفارت عربی و غیرعربی و 19 سازمان جهانی آماده اخذ رای رای‌دهندگان خواهد بود.

در همین رابطه، کمیساریای عالی انتخابات همچنین طی بیانیه‌ای اعلام کرد: طبق زمانبندی مقرر برای اجرای فرایند انتخابات پارلمانی 2021، آخرین مهلت برای ثبت ائتلاف‌ها و گروه‌های سیاسی خواهان حضور در انتخابات 10/2/2021 و آخرین مهلت برای پذیرش فهرست‌ نامزدها 1/3/2021 اعلام می شود.

انتخابات زودهنگام پارلمانی بعد از پیشنهاد کمیساریای انتخابات و بررسی هیات دولت عراق به 10 اکتبر سال جاری به تعویق افتاد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *