عدم تشکیل ائتلاف امید برای شرکت در انتخابات عراق

محمد حکیم عضو شورای عالی حزب جماعت عدالت کردستان طی بیانیه ای درباره شکست تلاش ها برای تشکیل ائتلاف انتخاباتی به منظور شرکت فراکسیون هم پیمانی امید در مجلس عراق، در انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور، گفت که اساسا تشکیل ائتلاف یک تصمیم سیاسی است و با هیاهوی رسانه ای انجام نمی شود.

لازم به ذکر است که فراکسیون همپیمانی امید در مجلس عراق متشکل از نمایندگان کرد مجلس عراق به جز نمایندگان اتحادیه میهنی و حزب دمکرات کردستان (پارتی) است.

وی افزود  شورای رهبری و شورای عالی جماعت اسلامی در نشست های خود تصمیم به همکاری برای تشکیل ائتلاف انتخاباتی امید برای شرکت در انتخابات مجلس عراق گرفته و هیئتی نیز به این منظور تشکیل شده و دو نشست را با اعضای فراکسیون امید در مجلس انجام داده و آمادگی حزب جماعت عدالت برای تشکیل ائتلاف انتخاباتی را به ویژه در حوزه انتخاباتی حلبچه، اعلام کرده است.

محمد حکیم خاطر نشان ساخته که نماینده فراکسیون امید در این گفتگوها در پاسخ به این پیشنهاد اعلام کرده که زمینه لازم برای تشکیل ائتلاف انتخاباتی امید فراهم نیست و دلایل آن نیز نزد خود فراکسیون محفوظ است و از موضع مثبت جماعت عدالت در این مورد نیز اطلاع دارند.

وی هر گونه اظهار نظر به جز آنچه را که رسما از سوی حزب متبوعش اعلام شده؛ کذب خوانده وگفت که موضع تغییر ناپذیر جماعت عدالت، دفاع از اصلاحات و ریشه کن کردن فساد و حفظ اتحاد و صیانت از آرای مردم است.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *