کروندوم (Corundum) ، خواص و کاربردهای آن

خواص سنگ کروندوم

کروندوم یک سنگ معدنی است که نام آن در زبان سانسکریت به معنای سنگ سنباده می باشد و به همین نام نیز شناخته می شود. سنگ کروندوم در رنگ های گوناگونی یافت می شود و این سنگ به صورت جلا داده شده در ساخت جواهرات بسیار زیبا نیز کاربرد دارد.
بهتر است بدانید که در واقع سنگ های یاقوت قرمز و یاقوت کبود هر دو از سنگ کروندوم به دست می آیند و در واقع این دو سنگ جواهر گرانبها از انواع سنگ های کروندوم محسوب می شوند.
وجود مقدار اندکی ناخالصی در سنگ کروندوم سبب می شود این سنگ به یاقوت تبدل شود.

سنگ کروندوم دارای جنس شفاف تا کدر و مات است، اما با ارزش ترین سنگ کروندوم، نوع شفاف آن است. نوع اصلی سنگ کروندوم در رنگ های آبی (یاقوت کبود) و قرمز(یاقوت قرمز) یافت می شود؛ البته این سنگ در رنگ های سیاه و سفید، برنز، سبز، خاکستری، قهوه ای، نیلی، نارنجی، صورتی، بنفش، سفید و زرد نیز مشاهده می شود. کروندوم آبی یا همان یاقوت کبود در واقع بهترین و شناخته شده ترین سنگ جواهر در جهان محسوب می شود. البته هر چقدر رنگ آبی آن تیره تر باشد از ارزش بیشتری برخوردار است.
در طول تاریخ از سنگ کروندوم به عنوان نمادی برای حقیقت، صداقت و وفاداری استفاده می شده است.
همراه داشتن این سنگ همچنین موجب ایجاد صلح و آرامش می گردد و این سنگ در از بین بردن احساسات منفی و ایجاد آرامش بسیار تأثیر گذار است.
سنگ کروندوم یکی از تأثیرگذارترین سنگ ها بر روی عواطف و احساسات افراد محسوب می شود که می تواند در ارتقاء شغلی، کسب ثروت و رسیدن به موفقیت بسیار مؤثر باشد. شما می توانید در ظرف یک ماه پس از استفاده از سنگ کروندوم،

خواص سنگ کروندوم

استفاده از سنگ کروندوم نتایج معجزه آسایی در از بین بردن احساسات ناخوشایند و انرژی های منفی از بدن دارد و همراه داشتن این سنگ، انسان را از چشم بد و حسادت محافظت می کند، علاوه بر آن استفاده از این سنگ در ایجاد آرامش و از بین بردن ترس و اضطراب نیز بسیار کارآمد است.

سنگ کروندوم تأثیر زیادی در بهبود حافظه و افزایش تمرکز انسان دارد و توانایی تصمیم گیری در افراد را بهبود می بخشد.
همراه داشتن سنگ کروندوم تأثیر بی نظیری در کسب ثروت و موفقیت افراد دارد و می تواند سبب افزایش برکت در روزی افراد گردد؛ علاوه بر آن استفاده از سنگ کروندوم در کسب شهرت نیز بسیار مژثر است.

برای افرادی که نیاز به آرامش روحی و روانی دارند و یا از بیماری افسردگی رنج می برند، استفاده از سنگ کروندوم  با تأثیر بر روی چاکرای تاج می تواند آرامش را به ارمغان آورد و باعث بهبود کیفیت مدیتیشن و مراقبه گردد.
استفاده از سنگ کروندوم سبب دور کردن ارواح و دیگر موجودات ناخوشایند می گردد و همچنین همراه داشتن آن سبب محافظت از انسان در برابر تاریکی و شرارت می باشد. در گذشته از سنگ کروندوم به عنوان سنگی برای محافظت از مسافران و افراد ماجراجو استفاده می شده است.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

زیبا ترین سنگ های معدنی جهان

زیبا ترین سنگ های معدنی جهان به نام افسانه کهکشان در فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *