صعودی یا نزولی در رمزنگاری یعنی چه؟

چشم اندازهای صعودی و نزولی در بازار رمزنگاری می تواند به شخصی که دید دارد بستگی داشته باشد.

هنگام صحبت در مورد بازارها ، جریان اصلی و رمزنگاری ، “صعودی” و “نزولی” اغلب در عناوین و گفتگوها ظاهر می شوند ، اگرچه چنین کاربردی معمولاً به دانش و تجربه مالی بستگی دارد. معنی این دو اصطلاح چیست؟

صعودی و نزولی به احساسات بازار اشاره دارد ، که بصورت جمعی دیده می شود یا توسط شخصی بیان می شود. اگر کسی صعود کند ، به این معنی است که انتظار دارد یک دارایی یا کلاس دارایی افزایش یابد. برعکس ، نزولی به انتظارات قیمت منفی اشاره دارد. در صورت صعود گروه یا جناح بازار ، گاهی اوقات فردی که لاغر صعودی داشته باشد “گاو نر” یا “گاو نر” نامیده می شود. بنابراین ، “خرس” پیش بینی می کند ارزش دارایی سقوط کند.

چرا از گاو و خرس به عنوان حیوانات انتخابی برای چنین اصطلاحاتی استفاده کنیم؟ پاسخ احتمالاً در نحوه حمله دو حیوان به طعمه های خود نهفته است. گاوها به صورت صعودی حمله می کنند ، شاخهای خود را از طریق هدف بالا می برند. از طرف دیگر ، خرس ها از سطح بالایی شروع می کنند و با وزن و بازوهای خود به سمت پایین حمله می کنند.

به گفته اینوپتوپدیا ، این توضیح در مورد ریشه های اصطلاحات فقط یک احتمال است. “ریشه واقعی این عبارات مشخص نیست.” اصطلاحات ممکن است از معاملات بسیار زیاد پوست خرس نیز ناشی شود.

فرهنگ لغت یادگیرنده آکسفورد صعودی را چنین توصیف می کند: “احساس اطمینان و مثبت بودن در مورد آینده” یا “افزایش قیمت سهام” یا ارتباط آن با آن. Bearish به معنای: “نشان دادن یا انتظار کاهش قیمت سهام است.”

تمایل به تحمل؟

خواسته های سرسخت و خرس به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی ، معامله گران ممکن است به صعودی یا نزولی بودن بازار یا دارایی اهمیت ندهند ، به شرطی که بتوانند در هر دو جهت معامله کنند (به نام طولانی مدت و کوتاه مدت). معامله گران غالباً بیشتر از سرمایه گذاران با استفاده از افق های زمانی کوتاه تر برای نمایش های خود ، به سمت و سویی می روند.

معامله گران ممکن است به جای آرزوی صعودی نسبت به نزولی ، یا بالعکس ، بیشتر به این فکر کنند که آیا آنها در ارزیابی صعودی یا نزولی صحیح هستند یا خیر ، در معاملات سود می برند ، به شرط آنکه در تعیین جهت یک دارایی مشخص بسته به معامله دقیق باشند. استراتژی های مورد استفاده برخی از استراتژی ها ، استعدادها یا گرایش های معامله گران ممکن است شرایط یک بازار را نسبت به شرایط دیگر ترجیح دهند.

از سوی دیگر ، سرمایه گذاران به طور کلی در موقعیت هایی خرید می کنند و آنها را برای مدت طولانی تری نگه می دارند و از افزایش قیمت سود می برند ، بنابراین منطقا ممکن است بازارهای صعودی را بخواهند. اگر یک سرمایه گذار ممکن است یک موقعیت کوتاه مدت داشته باشد یا دارایی را بفروشد در صورتی که نسبت به یک دارایی دید نزولی داشته باشد ، اگرچه بیشترین سود هر کس (تقریباً در هر نمونه) 100٪ سود است اگر در بالاترین حد کوتاه بیاید و سوار شود دارایی به صفر. از طرف دیگر ، دارایی ها می توانند در واقع بی نهایت افزایش قیمت داشته باشند و سود احتمالی بیش از 100٪ را ارائه دهند.

شماره گیری به طور خاص در رمزنگاری ، چرا ممکن است یک سرمایه گذار یا معامله گر آرزو کند که بیت کوین (BTC) یا هر altcoin مشخص شود ، حتی اگر به طور کلی در صنعت رمزنگاری صعودی باشند ، قیمت را کاهش دهد؟ یک دلیل می تواند موقعیت آنها باشد. اگر یک معامله گر در BTC نزولی داشته باشد – انتظار کاهش قیمت های آینده را دارد – ممکن است معامله کوتاهی در BTC انجام دهد و بنابراین ، منطقا می خواهد که قیمت آن کاهش یابد ، زیرا در افت دارایی سود می برد.

معامله گران حتی می توانند نزولی کوتاه مدت و صعودی بلند مدت باشند ، یا بالعکس. به عنوان مثال ، آنها ممکن است انتظار داشته باشند که بیت کوین در طی چند روز یا هفته دوباره قیمت خود را جبران کند ، اما در نهایت افزایش یافته و به یک روند صعودی و چند ماهه بازمی گردد.

سرمایه گذاران یا بازرگانان همچنین ممکن است دیدگاه کوتاه مدت نزولی و بلند مدت صعودی داشته باشند و آرزو دارند که در کوتاه مدت قیمت های پایین تری داشته باشند تا دارایی های خاصی را با قیمت های نسبتاً ارزان تر خریداری کنند. برعکس ، یک شرکت کننده بازار ممکن است یک دیدگاه صعودی کوتاه مدت با چشم انداز نزولی بلند مدت داشته باشد. آنها ممکن است فکر کنند به دلیل اعتیاد به مواد مخدره یا عوامل دیگر قیمت ها بالا می رود ، بنابراین ممکن است در کوتاه مدت خرید کنند یا طولانی مدت ادامه داشته باشند ، در حالی که در نهایت انتظار دارند در نهایت موقعیت های خود را بفروشند زیرا معتقدند بازار حباب است یا چیزی از این دست.

توجه به این نکته مهم است که در بازارها تعریف کوتاه مدت و بلند مدت می تواند ذهنی باشد.

بنابراین ، بسیاری از عوامل در بخشهای مختلف سرسختی و نزولی بازی می کنند. چارچوب های زمانی ، دیدگاه ها ، نظرات و رویدادها همه می توانند بر چشم انداز فرد نسبت به دارایی یا کلاس دارایی تأثیر بگذارند. در نهایت ، هر فرد باید در مورد آنچه که فکر می کند به نتیجه برسد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

Russia’s prosecutor general, Igor Krasnov, says new crypto regulations are needed to combat corruption as — in his view — digital assets are often used to facilitate crime.

Russia’s prosecutor general, Igor Krasnov, says new crypto regulations are needed to combat corruption as …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *