امکان استفاده کارت های فشاراقلیم کردستان علیه بغداد از جمله بستن آب سدها، و رفراندوم استقلال

محمد حاجی محمود در سخنانی در باره گفتگوهای اخیر اربیل و بغداد برای رسیدن به توافق درباره نفت و بودجه گفت که لازم است اقلیم کردستان پیش از هر اقدامی اقدام به ساماندهی داخلی سیاسی و اقتصادی کرده و همه طرف ها  و احزاب سیاسی را برای توافق با بغداد و شرکت در انتخابات آماده کند.

دبیر کل حزب سوسیال دمکرات کردستان افزود که اربیل و بغداد هرگز به توافق پایدار نمی رسند، زیرا بغداد مطالبات اقلیم را نپذیرفته و اقلیم نیز نمی تواند درخواست های بغداد را انجام دهد و هر توافقی هم که صورت بگیرد بیش از شش ماه دوام نمی آورد و با توجه به وخامت شرایط کنونی در عراق هر توافقی هم صورت بگیرد مسکنی موقتی است.

همچنین تاکید کرد اقلیم می تواند کارت های فشار خود علیه بغداد را به کار بگیرد، از جمله بستن آب سدها، بازگرداندن آوارگان عراقی و استفاده از نتایج رفراندوم استقلال اقلیم کردستان و خروج از پروسه سیاسی عراق و باید از این گزینه ها در صورت عدم توافق میان اربیل و بغداد استفاده شود.

محمد حاجی محمود با اعلام آمادگی برای ائتلاف انتخاباتی با دیگر احزاب کردستانی،   ایجاد ائتلاف مشترک میان همه احزاب کردستانی برای شرکت در انتخاباتی عراق را امری ناممکن دانست و گفت که ائتلاف های به صورت محدود انجام می شود.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *