بهترین راه ها برای یادگیری تجزیه و تحلیل تکنیکال

علاوه بر الگوها و شاخص های نمودار ، تجزیه و تحلیل تکنیکال شامل مطالعه موضوعات گسترده ای مانند اقتصاد رفتاری و مدیریت ریسک است. هدف در پشت تجزیه و تحلیل تکنیکال معمولاً شناسایی فرصت های معاملاتی و استفاده از آنها با استفاده از یک رویکرد منظم و مبتنی بر قوانین است که بازده های بلندمدت تنظیم شده را به حداکثر می رساند. در این مقاله ، ما بهترین راه های یادگیری تجزیه و تحلیل تکنیکال مبتدیان را بدون نیاز به ریسک پول در بازار بررسی خواهیم کرد.

نکات کلیدی

  • تجزیه و تحلیل تکنیکال مطالعه نمودارها و الگوها است ، اما همچنین می تواند جنبه هایی از اقتصاد رفتاری و مدیریت ریسک را شامل شود.
  • تریدرهای تازه کار می توانند برای کسب اطلاعات در مورد تجزیه و تحلیل تکنیکال ، به کتاب ها و دوره های آنلاین مراجعه کنند.
  • بسیاری از دوره های تجارت آنلاین وعده نتایج چشمگیری می دهند و از تاکتیک های فروش با فشار بالا استفاده می کنند ، اما پس از آن نتوانند نتایج وعده داده شده را ارائه دهند.
  • تجارت شبیه سازی شده یا “کاغذی” می تواند به معامله گران کمک کند تا ببینند شاخص های تکنیکال در بازارهای زنده چگونه کار میکنند.

یک بنیاد درست کنید

اولین قدم در یادگیری تجزیه و تحلیل تکنیکال ، به دست آوردن درک اساسی از مفاهیم اصلی است که به بهترین وجه با خواندن کتاب ،گذراندن دوره های آنلاین یا آفلاین یا مطالعه از طریق وب سایت های آموزشی که این موضوعات را پوشش می دهند ، محقق می شود. بسیاری از این منابع رایگان هستند ، اما برخی از مربیان ، کارگاه ها یا دوره ها هزینه دریافت می کنند.

در حالی که تعداد بیشماری از کتابهای تجاری تألیف شده اند ، چندین مورد در مورد تجزیه و تحلیل تکنیکال در برابر آزمون زمان مقاومت کرده اند و با شروع یادگیری نحوه تجارت ، منابعی برای تریدرهای تازه کار هستند:

تجزیه و تحلیل تکنیکال بازارهای مالی: راهنمای جامع روش ها و کاربردهای معاملاتی توسط جان جی مورفی

جادوگران بازار ، به روزرسانی شده: مصاحبه با برترین تریدرها توسط جک دی شوگر

خاطرات یک اپراتور سهام توسط ادوین لوفر

راه لاک پشت: روش های سری که مردم عادی را به معامله گران افسانه ای تبدیل کرد توسط کورتیس ام.

مشاور مشاور برنامه نویسی MetaTrader 5: ایجاد سیستم های تجارت خودکار به زبان MQL5 توسط Andrew R. Young

بسیاری از دوره ها به صورت آفلاین نیز در دسترس هستند ، از جمله:

تحلیل تکنیکال آکادمی Investopedia

دوره های تجزیه و تحلیل تکنیکال Udemy

گواهینامه های انجمن CMT

نکته مهم ، بسیاری از دوره های تجارت آنلاین نتایج چشمگیری را ارائه می دهند و از تاکتیک های فروش با فشار بالا استفاده می کنند، اما نتایج وعده داده شده را ارائه نمی دهند. معامله گران تازه کار ممکن است بخواهند از دوره هایی که به بازده غیر واقعی افتخار میکنند اجتناب کنند و در عوض به دنبال مربیانی باشند که اصول اصلی تجزیه و تحلیل تکنیکال را آموزش می دهند.

بسیاری از تریدرها با گذشت زمان سیستم ها و تکنیک های معاملاتی خود را توسعه می دهند. از این گذشته ، شرکت هایی که سیستمهای معاملاتی “خارج از قفسه” را ارائه می دهند و سود منسجمی دارند ، اگر واقعاً سودآور باشند ، احتمالاً فروش آنها را نخواهند داشت.

مهارت های خود را تمرین و توسعه دهید

بعد از یادگیری جزئیات و تحلیل های تکنیکال ، گام بعدی این است که اصول را از این دوره ها گرفته و از طریق آزمایش مجدد یا تجارت کاغذ ، آنها را در عمل به کار بگیرید.

معامله گران در حال توسعه سیستم های تجارت خودکار می توانند از آزمایش مجدد استفاده کنند تا ببینند مجموعه ای از قوانین با استفاده از داده های تاریخی چگونه عمل می کنند. به عنوان مثال ، یک معامله گر ممکن است یک استراتژی متقاطع متحرک متحرک ایجاد کند که با عبور از میانگین متحرک کوتاه مدت از میانگین متحرک بلند مدت و بالعکس ، سیگنال خرید ایجاد می کند. سپس معاملهگر می تواند سیستم را دوباره آزمایش کند تا ببیند طی چند سال گذشته چگونه عمل کرده است.

مهم است که بخاطر داشته باشید که سیستم های معاملاتی که با استفاده از داده های تاریخی بازدهی جذاب ایجاد می کنند ، عملکرد خوبی در بازارهای زنده ندارند. در حقیقت ، سیستم های معاملاتی به اندازه کافی پیچیده می توانند “متناسب با منحنی” باشند تا بتوانند با استفاده از داده های تاریخی کاملاً کارآمد عمل کنند ، اما در آینده استفاده چندانی نخواهند داشت. بهترین سیستم های معاملاتی مجموعه ای ساده از قوانین را به کار می گیرند که عملکرد مطلوبی دارند و به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند که هم در گذشته و هم در آینده عملکرد خوبی دارند.

معامله گرانی که بدون سیستم های معاملاتی خودکار معاملات خود را انجام می دهند ممکن است بخواهند معاملات کاغذی را در نظر بگیرند تا مهارت های خود را تنظیم کنند. با این حال ، معامله گران می توانند به جای یادداشت کردن معاملات روی کاغذ ، استفاده از یک حساب آزمایشی ، معاملات را انجام دهند تا ببینند که عملکرد آنها در طول زمان چگونه است. پیگیری دقیق عملکرد این معاملات برای تعیین عینی میزان موفقیت استراتژی ها در طول زمان و تمرین در یک بازه زمانی کافی مهم است.

شرکت های کارگزاری و سایر شرکت های مرتبط با مالی انواع مختلفی از سیستم عامل ها را ارائه می دهند که به تریدرها امکان میدهد سیستم های تجارت خودکار و تجارت کاغذ را توسعه دهند.

کارگزاران تعاملی

ایستگاه تجارت

متفکران TDAmeritrade

چند نمودارها

متاتریدر

خط پایین

بهترین راه برای یادگیری تجزیه و تحلیل تکنیکی این است که درک درستی از اصول اصلی بدست آورید و سپس دانش خود را از طریق آزمایش مجدد یا تجارت کاغذ به کار بگیرید. به لطف فناوری موجود امروز ، بسیاری از کارگزاران و وب سایت ها سیستم عامل های الکترونیکی را ارائه می دهند که تجارت شبیه سازی شده ای شبیه بازارهای زنده را ارائه می دهند. در حالی که هیچ میانبری برای موفقیت وجود ندارد ، معامله گران مشتاق می توانند یک دانش بنیان ایجاد کنند و با گذشت زمان احساسی را برای بازار به دست آورند که می تواند در هنگام معامله برتری ایجاد کند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

Russia’s prosecutor general, Igor Krasnov, says new crypto regulations are needed to combat corruption as — in his view — digital assets are often used to facilitate crime.

Russia’s prosecutor general, Igor Krasnov, says new crypto regulations are needed to combat corruption as …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *