قاسم ششو از حزب دموکرات جدا شد

قاسم ششو شخصیت ایزدی و فرمانده نیروهای پیشمرگ وابسته به حزب دمکرات کردستان (پارتی) در شنگال که از اعضای این حزب بود، سه ماه پیش  طی پیامی ویدئویی جدا شدن خود از این حزب را اعلام کرد.

وی در این پیام بی اطلاعی رهبران حزب دمکرات از جمله مسعود بارزانی از وقایع شنگال و دخالت های حزبی در امور ایزدی ها به ویژه در تعیین میر جدید ایزدی ها،  را دلیل جدایی خود از حزب عنوان کرده و اعلام کرد که از سمت فرماندهی نیروهای پیشمرگ شنگال نیز استعفا می دهد.

 با جدا شدن وی از پارتی حقوق پرداختی به نیروهای تحت فرمان ششو نیز که 40 روز یک بار 200 دلار از حزب دمکرات دریافت می کردند قطع شده است.

با این حال قاسم ششو پس از دیداری با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات و موافقت بارزانی با از سرگیری پرداخت حقوق به نیروهای تحت فرمان وی، طی گفتگو با سایت خبری کرکوک ناو اعلام کرد که بار دیگر به حزب دمکرات پیوسته و از تصمیم خود برای جدایی از این حزب منصرف شده است.

وی گفت که بارزانی با استعفای وی موافقت نکرده و تاکید کرده که باید به عنوان فرمانده نیروهای پیشمرگ در شنگال باقی بماند و تمامی حقوق نیروهای تحت فرمان وی نیز به همراه نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان پرداخت می شود.

همچنین گفت که در دیدار با بارزانی درباره وضعیت شنگال به ویژه از لحاظ امنیتی گفتگو کرده است.

پیشتر نیز جبار یاور دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان درباره دلیل قطع حقوق این نیرتوهای پیشمرگ در شنگال اظهار بی اطلاعی کرده و احتمال داد این اقدام به دلیل عدم حضور این نیروها در تمرینات و آموزش های نیروهای پیشمرگ صورت گرفته باشد و تاکید کرد که وزارت پیشمرگ همیشه به مشکلات تمامی نیروهای  پیشمرگ رسیدگی می کند.

قاسم ششو در اظهارات خود اشاره کرده که نیروهای پیشمرگ در شنگال تحت فرمان و در چارچوب وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان هستند.

این نیروهای پیشمرگ در شنگال پس از حمله داعش به این منطقه در سال 2014 و به فرمان مسعود بارزانی رئیس وقت اقلیم کردستان تشکیل شد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *