احتمال تشکیل 4 اتاق مشترک در استان کرکوک توسط پیشمرگه با وزارت دفاع عراق

سرلشکر قهرمان کمال در این باره گفت: توافق بین نیروهای پیشمرگ و وزارت دفاع عراق برای تشکیل 4 اتاق مشترک در استان کرکوک و مناطق مورد مناقشه همچنان ادامه دارد و طرفین مناطقی را که این اتاق ها در آنها تشکیل می شود مشخص کرده اند و در انتظار انجام اقدامات فنی برای اجرای عملی آن هستیم.

این مقام وزارت پیشمرگ افزود: تشکیل اتاق های مشترک هیچ ارتباطی به توافق شنگال ندارد و به دلیل حساسیت اوضاع و وخامت اوضاع امنیتی در کرکوک، اطراف خانقین، شنگال و سایر مناطق، باید در اجرای این توافقات تسریع شود.

یادآور می شود ناظم الشمری نایب رئیس جبهه عربی کرکوک، اخیرا در یک گفتگوی مطبوعاتی تصریح کرده بود: تشکیل اتاق های هماهنگی میان نیروهای پیشمرگ و نیروهای عراقی مردود است. زیرا زمینه ساز بازگشت نیروهای پیشمرگ به کرکوک و مناطق مورد اختلاف خواهد بود.

فوزی اکرم ترزی سیاستمدار ترکمان نیز با اعلام مخالفت ترکمان ها با تشکیل این اتاق های مشترک تصریح کرد: ترکمان ها به عنوان سومین قومیت کرکوک با هر گونه تلاشی برای بازگشت نیروهای پیشمرگ به این استان مخالف هستند و این اقدام به زیان عملیات اجرای قانون (اخراج نیروهای پیشمرگ از مناطق مورد مناقشه در سال 2017) خواهد بود.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *