پیام سیاستمداران کرد ترکیه به مسعود بارزانی: به برادری کشی پایان دهید

لیلا گوون، رئیس مشترک کنگره جامعه دموکراتیک (DTK) به همراه چند تن از سیاستمداران کرد ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به تحولات اخیر در اقلیم کردستان عنوان کرد: «باید اتحاد کردها به وجود آید، راه دیگری به غیر از این وجود ندارد. باید به برادرکُشی پایان داد. کردها از یک روند تاریخی عبور می کنند. بازی های کثیفی علیه کردها در جریان است. می خواهند با این بازی ها کردها را در برابر یکدیگر قرار دهند. کسانی که هزاران سال است دشمن کردها بوده اند به هیچ عنوان نمی توانند به دوستان کردها تبدیل شوند. کردها در طول سال های طولانی برای این که بتوانند با فرهنگ خود و در سرزمین های خود زندگی کنند تاوان های سنگینی پرداخته اند. اکنون یک بار دیگر کردها دوران بسیار حساسی را سپری می کنند. از کردها یک بار دیگر تاوان می خواهند. علیه کردها دست به هر نوع قتل عامی می زنند. قتل عام انفال، حلبچه، آگری، درسیم، زیلان، روبوسکی، و … تمامی این قتل عام ها به دلیل نبود یک ائتلاف جامع بر سر ما آمده است».

به نوشته روزنامه دیوار، گوون در ادامه اظهارات خود با خطاب به مسعود بارزانی خاطرنشان کرد: «در این قرن دیگر هیچ کس نمی تواند بگوید “کردها وجود ندارند”. کردها هستند و در سرزمین های خود زندگی می کنند و برای این زندگی کردن هم تاوان می دهند. ترکیه آرام آرام در اقلیم کردستان عاملان سازمان اطلاعاتی خود را مستقر می کند. علیه کردها بازی های زیادی در حال جریان است. می خواهند در داخل کردها تنش و درگیری ایجاد کنند. جواب این را مسعود بارزانی با تأکید بر این که “ما دیگر قبول نخواهیم کرد قاتل برادر باشیم” داده بود. ما نیز از این جا به مسعود بارزانی پیامی داریم. به برادر کشی پایان داده شود. چه کسانی می خواهند ما را رو در روی هم قرار دهند؟».

وی افزود: «ما در برابر هر گونه درگیری و هرج و مرجی در اقلیم کردستان سکوت نخواهیم کرد. اقلیم کردستان از آن ما نیز هست. آن پرچم، پرچم ما هم هست. در آنجا پیشمرگ های بسیار زیادی وجود دارند که از شرناخ و حکاری رفته اند. این پیشمرگ ها زمانی از سرزمین های اقلیم کردستان دفاع کرده اند. اکنون می توانید خود را از آنجا جدا تلقی کنید؟ ما به هیچ عنوان جدا از هم نیستیم. ما اگر رو در روی هم قرار بگیریم از این مسئله تنها دشمنان کردها خرسند خواهند شد. خواهند گفت که صد سال بعد یک بار دیگر کردها را رو در روی هم قرار دادیم. چشم هایمان را باز کنیم و به مردممان نگاه کنیم».

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *