مسعود بارزانی نیت جنگ پارتی را برملا کرد

شورای رهبری اتحادیه جوامع کردستان (KCK) در بیانیه ای با اشاره به سخنان اخیر مسعود بارزانی علیه PKK عنوان کرد: «نیروهای PKK شنگال را از کنترل نیروهای دیگری خارج نکردند، بلکه این شهر را از داعش نجات دادند. بدین ترتیب پارتی را از مسئولیت یک قتل عام بزرگ نیز نجات دادند. این مداخله PKK قبل از هر چیزی از شرف و حیثیت پارتی محافظت کرده است. در سال 2017 زمانی که بعد از رفراندوم در کرکوک درگیری آغاز شد این نیروهای PKK بودند که تا آخر در این شهر مقاومت کرده و پس از همه از این شهر خارج شدند. اظهارات مسعود بارزانی در واقع زمینه سازی برای مشروعیت بخشی به تصمیمی است که در راستای جنگ گرفته اند. با تغییر دادن حقایقی که تمام کردها آشکارا از آنان اطلاع دارند، تلاش می کنند تا افکار عمومی را منحرف کنند».

این بیانیه آمده است: «PKK هیچ مشکلی با اقلیم کردستان و پارتی ندارد. پارتی به دلیل رابطه با جمهوری ترکیه و تحمیل هایی که از سوی ترکیه به پارتی صورت می گیرد در برابر حرکت آزادی کردستان قرار گرفته است. همه جهان نیز به خوبی می داند که بدون مقابله با PKK هیچ دولت و کشوری نمی تواند روابط خوبی با ترکیه برقرار کند و کاری که پارتی نیز انجام می دهد همین است. پارتی با کسانی که شرف و حیثیت آنان را در شنگال حفظ کرده اند دست به دشمنی زده است. پارتی نیروهای PKK را که 40 سال است به مبارزه می پردازند اشغالگر توصیف می کند. ولی به دولت و ارتش ترکیه که مناطق استراتژیک اقلیم کردستان را اشغال کرده، دست به ساخت پایگاه نظامی زده و مانند رفراندوم 2017 به دشمنی با کردها می پردازد، هیچ اعتراضی نمی کند. حتی حضور این دشمنان کرد در سرزمین های خود را تشویق کرده و تأیید می کند».

در این بیانیه خاطرنشان شده است: «بیش از 20 سال بود که میان پارتی و PKK درگیری نظامی به وجود نیامده بود ولی در چند سال اخیر بار دیگر پارتی علیه مواضع PKK دست به یک حرکات نظامی زده است. علاوه بر این، در حالی که تأکید می کردند که دیگر جنگی میان کردها رخ نخواهد داد با دادن اطلاعات به ارتش ترکیه زمینه ساز کشته شدن صدها نیروی PKK شده اند. کسانی که بر عدم بروز جنگ میان کردها تأکید می کردند اکنون چنین سیاست جنگی را در پیش گرفته اند. دولت ترکیه با طرح ادعاهایی همچون “تلاش PKK برای کنترل اربیل و سلیمانیه” می خواهد به حملات خود علیه کردستان مشروعیت ببخشد. متاسفانه پارتی نیز از ادعاهای مشابهی استفاده می کند. طرح ادعای تلاش PKK برای به دست گرفتن کنترل این شهرها خنده دار است. در خصوص محافظت از این شهرها هر زمان نیروهای PKK با حس وطن پرستی بالا پیشقدم بوده اند. هیچ کس نمی تواند این حقایق را انکار کند».

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *