زیاد جبار : اقلیم نیاز به اصلاحات اساسی دارد.

زیاد جبار پس از اینکه نمایندگان اتحادیه میهنی به همراه نمایندگان حزب دمکرات و جنبش تغییر در نشست پارلمان کردستان برای طرح پرسش از دولت درباره وضعیت اقتصادی و پرداخت حقوق کارمندان اقلیم بار دیگر به دولت رای اعتماد دادند، طی نشستی خبری اعلام کرد که طرح پرسش و سلب اعتماد از هر مقام دولت اقلیم در پارلمان اقدامی قانونی است، اما از نظر فراکسیون اتحادیه میهنی اقلیم اکنون دچار بحران های بسیار است و نباید بحران های بیشتری در اقلیم ایجاد و اتهام زنی ها افزایش یابد.

رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی در پارلمان کردستان تاکید کرد که این فراکسیون به دفاع از حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم ادامه می دهد.

همچنین گفت که دولت اقلیم فوری برای حل بحران های موجود اقدام کرده و اراده ای جدی برای اصلاحات در درآمدهای نفتی و غیرنفتی اقلیم داشته باشد؛ زیرا اکنون 822 شرکت نفتی در حوزه نفت اقلیم فعال بوده و فساد گسترده ای در این حوزه وجود دارد که نیازمند دخالت سریع دولت است و از سوی دیگر اصلاحات واقعی در در اداره گذرگاه های مرزی نیز ضروری است.

وی درباره پاسخ های دولت اقلیم کردستان به پرسش های نمایندگان پارلمان درباره وضعیت اقتصادی و حقوق نیز گفت که تیم دولت در نشست پیشین پارلمان، 10 ساعت در پارلمان حضور داشته و  به پرسش  های 98 نماینده پاسخ داد و اکنون زمان اجرای اصلاحات توسط دولت رسیده و لازم است که همگی تلاش کنند از طریق اصلاحات مشکلات موجود را حل کنند.

لازم به ذکر است که در نشست روز گذشته پارلمان کردستان، 81 تن از نمایندگان پارلمان اقلیم کردستان پاسخ های نخست وزیر و معاون وی به پرسش های آنان درباره حقوق ماهیانه حقوق بگیران و دیگر مسائل را پذیرفته و بار دیگر به دولت رای اعتماد دادند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *