آشنا عبدلله، شیرین امین، شایان عسکری و دابان محمد از نمایندگان :اعضای حزب تعغییر لطفا مداخله نکنید

علی محمد صالح، آشنا عبدلله، شیرین امین، شایان عسکری و دابان محمد، نمایندگان جنبش تغییر در پارلمان کردستان، طی نامه ای به عمر سید علی رهبر این حزب و اعضای کمیته اجرایی و دیگر نهادهای این حزب، تاکید کردند که با هرگونه مخالفت مسئولین جنبش تغییر در امور و فعالیت های نمایندگان در هر سطحی مخالف هستند.

این نمایندگان با تاکید بر اینکه دخالت مسئولین حزب در امور نمایندگان کاملا غیرقانونی است، اخبار مربوط به دخالت حزب در انتخاب هیئت رئیسه فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان را تکذیب کردند.

در این نامه تاکید شده که نمایندگان جنبش تغییر دابان محمد را به عنوان رئیس و آشنا عبدالله را به عنوان معاون و جلال محمد را به عنوان دبیر فراکسیون حزب در پارلمان انتخاب کرده اند و بر این انتخاب خود پافشاری می کنند.

پیشتر نیز پس از استعفای علی محمد صالح از ریاست فراکسیون جنبش تغییر، منبعی از حزب جنبش تغییر به سایت اس. ان. ان اعلام کرد که علی محمد صالح به همراه شیرین امین، شایان عسکری و گوران انضباط سه نماینده دیگر حزب، عملکرد جنبش تغییر در قبال دولت اقلیم کردستان را مورد انتقاد قرار داده و خواستار تصمیم گیری حزب برای خروج از دولت و یا آغاز عملی اصلاحات واقعی بنا به وعده های جنبش تغییر در انتخابات شده و تهدید کرده اند در غیر این صورت از فراکسیون حزب در پارلمان خارج شده و فراکسیون مستقلی را تشکیل می دهند.

جنبش تغییر دارای 12 کرسی پارلمان کردستان است و مناصب معاونت رئیس اقلیم و وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت صنعت و تجارت و وزارت دارایی دولت اقلیم را در دست دارد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *