کاظم فاروق نماینده پارلمان: تهدید به مرگ شدن اعضای فراکسیون نسل نو

کاظم فاروق رئیس فراکسیون نسل نو در پارلمان کردستان، در میانه نشست پارلمان اعلام کرد که اعضای این فراکسیون از سوی دو نماینده حزب دمکرات (پارتی) و یک نماینده اتحادیه میهنی (یکیتی) تهدید به مرگ شده اند.

وی افزود که فراکسیون نسل نو جزو اپوزیسیون بوده و بنا به قوانین اقلیم نمایندگان دارای حق آزادی بیان و فعالیت هستند، اما نمایندگان دو حزب به مذکور صراحتا و رو در رو خود وی را به مرگ تهدید کرده اند.

ریواز فایق رئیس پارلمان کردستان، پس از این اظهارات کاظم فاروق، اعلام کرده که هیئت رئیسه بنا  به اساسنامه داخلی پارلمان، موظف است در صورت مورد تهدید قرار گرفتن هریک از نمایندگان، کمیته ای را برای تحقیق در مورد آن تشکیل دهد.

وی گفت که کمیته ای ویژه برای برای تحقیق درباره اظهارات کاظم فاروق تشکیل شده و از وی نیز درخواست شده مدارک لازم برای اثبات ادعای خود را ارائه دهد و هیئت رئیسه بر اساس گزارش کمیته مذکور تصمیم گیری می کند.

این در حالی است که در هفته های گذشته، درخواست 24 نماینده پارلمان کردستان، برای احضار  مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان و قباد طالبانی معاون وی به پارلمان، به منظور ارائه توضیح درباره کاهش حقوق پرداختی به کارمندان و حقوق بگیران اقلیم از سوی هیئت رئیسه رد شد، اما ابوبکر هلدنی نماینده حزب اتحاد اسلامی اعلام کرده نمایندگان باردیگر 21 امضا را برای این منظور جمع آوری کرده اند و فشارهای بسیار زیادی بر نمایندگان و احزاب آن ها برای انصراف از امضاهای انجام شده، اعمال می شود.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *