هوشیار عبدالله نماینده پارلمان :نچیروان بارزانی مسئول کلیه تجاوزات ترکیه به خاک کوردستان

“هوشیار عبدالله” عضو فراکسیون جنبش تغییر درپارلمان گفت: نچیروان بارزانی باید دلایل این سفر شخصی اش به ترکیه و دیدار با اردوغان به ویژه پس از سفر ماکرون به بغداد و اظهارنظر وی درباره دخالت نظامی ترکیه و نقض حاکمیت عراق را به افکار عمومی توضیح دهد.

هوشیار عبدالله افزود: درباره این دیدار که فقط با همراهی برخی از اعضای حزبش و به صورت کاملا ناگهانی انجام شده است چندین تفسیر می توان ارائه کرد. از این رو، انتظار می رود رئیس اقلیم کردستان دلایل و جزئیات این سفر را تبیین کند.

عضو فراکسیون جریان تغییر در مجلس عراق گفت: نچیروان بارزانی به عنوان مهندس روابط ترکیه با اقلیم کردستان مسئول کلیه تجاوزات ترکیه به خاک عراق است و در حالی که بمب های ترکیه بر شهروندان بی دفاع اقلیم فرو ریخته می شود، بارزانی با چاووش اوغلو صبحانه می خورد و سپس ناهار، مهمان اردوغان می شود. انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. این در حالی است که این اقدام، در حقیقت یک توهین آشکار به احساسات مردم و به ویژه خانواده های قربانیان است.

هوشیار عبدالله افزود: نچیروان بارزانی، همچنین مهندس توافق شوم نفتی با ترکیه است که تا 50 سال ادامه خواهد داشت. زمان آن رسیده است که این رابطه مشکوک بین وی و اردوغان که براساس دنباله روی است پایان یابد

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *