علی محمد صالح,شیرین امین, شایان عسکری و گوران انضباط :تهدید به تشکیل فراکسیون مستقل در پارلمان

علی محمد صالح رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان در اعتراض به درخواست حزب برای لغو امضای وی در یاداشت درخواست24 نماینده پارلمان برای احضار مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان و قباد طالبانی معاون وی، به پارلمان تهدید به استعفا از ریاست فراکسیون و عضویت مجمع ملی حزب داده است.

با این حال منبعی از حزب جنبش تغییر به سایت اس. ان. ان اعلام کرد که علی محمد صالح  از ریاست فراکسیون و عضویت در مجمع ملی حزب استعفا نداده،  اما وی به همراه شیرین امین، شایان عسکری و گوران انضباط سه نماینده دیگر حزب، عملکرد جنبش تغییر در قبال دولت اقلیم کردستان را مورد انتقاد قرار داده و خواستار تصمیم گیری حزب برای خروج از دولت و یا آغاز عملی اصلاحات واقعی بنا به وعده های جنبش تغییر در انتخابات شده و تهدید کرده اند در غیر این صورت از فراکسیون حزب در پارلمان خارج شده و فراکسیون مستقلی را تشکیل می دهند.

این 4 نماینده از جنبش تغییر خواسته اند یا اصلاحات واقعی را آغاز کرده و یا به عنوان یک حزب اپوزیسیون فعالیت کند.

از سوی دیگر کاردو محمد مسئول امور انتخاباتی در جنبش تغییر انتقاد نمایندگان از عملکرد حزب را نابجا خوانده و گفت که آنان خود از اعضای اصلی و مسئولین حزبی بوده و بخشی از عملکرد حزب به شمار آمده و انتقادات از عملکرد جنبش تغییر متوجه خود آنان نیز می شود و در حقیقت نمایندگان کارکتر اصلی اجرای وعده های انتخاباتی حزب به شهروندان هستند و باید تابع تصمیمات حزب باشند.

وی ضمن اظهار بی اطلاعی از استعفا و تهدید نمایندگان مذکور، افزود که اکنون روندی در احزاب اقلیم کردستان آغاز شده مبنی بر اینکه گروهی در احزاب که مشکلی با اهداف اصلی حزب ندارند برای خودنمایی و کسب نام و نشان  مشکلات موجود را مطرح ساخته و آشوب به پا می کنند، اما در عین حال اقدامی نیز برای حل مشکل انجام نمی دهند.

از سوی دیگر بلین اسماعیل نائب رئیس فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان نیز به اس. ان. ان گفت که بنا به اساسنامه داخلی حزب رئیس فراکسیون جنبش تغییر، پس از یک الی دو سال باید تغییر داده شده و بر همین اساس یکی دیگر از نمایندگان حزب در روزهای آتی با رای اعضای فراکسیون جانشین  علی محمد صالح می شود.

جنبش تغییر دارای 12 کرسی پارلمان کردستان است و مناصب معاونت رئیس اقلیم و وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت صنعت و تجارت و وزارت دارایی دولت اقلیم را در دست دارد.   

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *