شیروان دوبردانی نماینده پارلمان: 12 میلیون عراقی فاقد کارت بیومتری هستند

“شیروان دوبردانی”عضو فراکسیون حزب دمکرات در پارلمان گفت: موضوع تصویب چند حوزه ای بودن انتخابات، پیچیده است. زیرا 12 میلیون عراقی فاقد کارت بیومتری هستند. همچنین حوزه های انتخاباتی در وزارت برنامه ریزی ثبت نشده اند. از سوی دیگر، سرشماری نفوس انجام نشده است و در صورتی که سرشماری سال 2010 مبنا قرار گیرد میلیون ها رأی دهنده از حق رأی دادن محروم خواهند شد. علاوه بر این، مناطق کردنشین خارج از اقلیم کردستان نیز به نوبه خود، یک مشکل هستند. همچنین مشکل مذکور مربوط به دو میلیون عراقی است که به سن قانونی رأی دادن رسیده اند ولی اطلاعات آنها به روز نشده است.

دوبرانی افزود: به دلیل این پیچیدگی ها، ما بر این باوریم که انتخابات پارلمانی زودهنگام در زمان تعیین شده از سوی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در ششم ژوئن سال آینده برگزار نخواهد شد.

این نماینده مجلس عراق تأکید کرد: اکثر نمایندگان از طریق وایبر و واتساپ پیام های تهدید آمیزی درباره  ضرورت رأی دادن به پیشنهاد چند حوزه ای شدن انتخابات و برگزاری رأی گیری بدون دستگاههای تسریع و همچنین موافقت با شمارش آرا به صورت دستی، دریافت کرده اند.

عضو فراکسیون حزب دمکرات در مجلس عراق در پایان تصریح کرد: برخی طرف های سیاسی عراق به نمایندگان فشار می آورند که چند حوزه ای بودن انتخابات را تصویب کنند. این در حالی است که حزب دمکرات (پارتی)، پیشنهاد کرده است عراق به عنوان یک حوزه انتخاباتی درنظر گرفته شود.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *