ریزان شیخ دلیرنماینده کوردستان: انتخابات زودهنگام پارلمانی با مشکلات فراوان

“ریزان شیخ دلیر” افزود: قانون انتخابات، به ویژه در زمینه موضوع تعدد حوزه ها در داخل یک استان همچنان با مشکلات متعددی مواجه است و باید جریانات سیاسی به توافقی در این باره و به ویژه نوع حوزه های انتخاباتی و همچنین موضوع سرشماری و سایر موانع اساسی در این باره دست پیدا کنند.

عضو فراکسیون اتحادیه میهنی در مجلس عراق همچنین گفت: به طور کلی جریانات سیاسی باید به یک راه حل میانه ای برای این مسائل به ویژه چگونگی محاسبه و تعیین یک حوزه انتخاباتی دست پیدا کنند. به طوری که انتظار می رودبه هر استان که دارای تعداد مشخصی نماینده است نمایندگانش در میان حوزه های متعدد تقسیم شوند.

ریزان شیخ دلیر خاطرنشان کرد: این وضعیت، دومین مورد اختلاف بین جریانات سیاسی است. زیرا برخی از جریانات خواستار تعدد حوزه های انتخاباتی هستند (یعنی هر نماینده، متعلق به یک حوزه انتخاباتی خاص باشد). این در حالی است که برخی دیگر از نمایندگان دیدگاه دیگری دارند. اما در نهایت با رأی گیری در داخل مجلس، درباره این موضوع تصمیم گیری می شود.

نماینده کرد مجلس عراق درباره قانون دادگاه عالی فدرال گفت: قانون مذکور بسیار ضروری است. زیرا در صورتی که قانون مذکور در مجلس تصویب نشود و انتخابات برگزار شود نتایج آن معلق می ماند. زیرا نتایج انتخابات به تأیید دادگاه عالی فدرال وابسته است.

این عضو ارشد اتحادیه میهنی خاطرنشان کرد: به دلیل مشکلات فوق، به ویژه در صورت عدم تصویب قانون دادگاه عالی فدرال، برگزاری انتخابات در وضعیت کنونی دشوار است. همچنین مشکل دیگر بر سر برگزاری انتخابات، مشکلات کمیسیون عالی انتخابات از نظر سازمانی و لجستیک است. بنابراین با جمع بندی مشکلات و موانع فوق، نتیجه می گیریم امکان برگزاری انتخابات زودهنگام وجود ندارد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *