برهان محمد فرج نماینده پیشین کورد:همراهی نمایندگان کورد با کاظمی

محمد فرج نماینده پیشین اتحادیه میهنی در پارلمان اعلام کرد که افراد و جریان های بسیاری در اقلیم کردستان، از  مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق حمایت می کنند و احتمال دارد که در انتخابات آتی عراق برخی از احزاب و نمایندگان کرد مجلس عراق در واکنش به وجود فساد و بی عدالتی در اقلیم با کاظمی همراه شوند.

نماینده پیشین اتحادیه میهنی کردستان در مجلس عراق افزود که فساد و بی عدالتی موجود در اقلیم کردستان موجب شده است که برخی از نمایندگان کرد مجلس عراق در واکنش به این فساد، به عنوان عامل دولت مرکزی عراق عمل کنند، اما هم دولت اقلیم و این نمایندگان در اشتباه هستند و اقلیم اکنون شرایط خوبی در عراق ندارد.

وی خاطر نشان ساخت که تحرکات و اظهاراتی از سوی احزاب جدید و اوپوزیسیون اقلیم و حتی برخی افراد در احزاب حاکم اتحادیه میهنی و حزب دمکرات درباره همراهی کردن با کاظمی مشاهده می شود.

همچنین گفت که کردها اکنون مخالفتی با اقدامات کاظمی ندارند، زیرا خود دچار مشکل بودجه و تامین حقوق هستند و آمریکا نیز خواستار حل مشکلات میان اربیل و بغداد است، اما کاظمی با تداوم اختیارات و ساختار کنونی اقلیم مخالف بوده و می خواهد از طریق درآمدهای نفتی، گمرکی و گذرگاه های مرزی کنترل کند و اختلافات داخلی میان احزاب سیاسی اقلیم نیز به نفع وی است.

وی تاکید کرد که برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق بستگی به وضعیت منطقه و  نتایج انتخابات در آمریکا دارد و اگر جمهوری خواهان آمریکا در انتخابات پیروز شوند، احتمال دارد که انتخابات زودهنگام در عراق نیز برگزار شود، اما اگر دمکرات ها پیروز شوند، وضعیت عراق نیز متفاوت خواهد بود.

به گفته برهان محمد فرج کاظمی سعی دارد عراق را به سوی جبهه عربی، عربستان، مصر و کشورهای حاشیه خلیج فارس بکشاند و روابط عراق با این کشورها را تقویت کند و نیروهای شبه نظامی را تحت کنترل خود درآورد.

وی خاطر نشان ساخت که کاظمی درصدد پرداختن به مسائل اساسی و پرونده های سنگینی در عراق است و  جریان های شیعه نیز تماشاگر این تحولات نیستند و با وجود انعطافی که اکنون در مقابل کاظمی نشان می دهند، اما فراکسیون های قدرتمندی در پارلمان دارند و می توانند هر زمان که بخواهند از کاظمی سلب اعتماد کنند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *