یاسین محمد علی عضو کمیته انتخاباتی جنبش تغییر:مناقشات بر سر تعداد حوزه ها

اسین محمد علی عضو کمیته انتخاباتی جنبش تغییر گفت که این کمیته دیداری را با مسئولین امور انتخاباتی حزب دمکرات کردستان(پارتی) انجام داده و درباره نحوه برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی عراق گفتگو کرده اند.

وی افزود که حزب دمکرات بر این باور است که تعدد حوزه های انتخاباتی به آرای کردها به ویژه در مناطق مشمول ماده 140 قانون اساسی عراق، لطمه می زند و جنبش تغییر نیز خواستار این است که عراق به جای 320 حوزه انتخاباتی در انتخابات آتی به 80 حوزه تقسیم شده و به هر حوزه نیز 4 کرسی مجلس اختصاص داده شود.

همچنین اعلام کرد که قرار است به زودی احزاب اتحادیه میهنی، حزب دمکرات، جنبش تغییر، اتحاد اسلامی و جماعت اسلامی به عنوان احزاب اصلی اقلیم، نشستی را به منظور بررسی چگونگی شرکت کردها در انتخابات پیش رو برگزار کنند.

بنا به قانون جدید انتخابات عراق، قرار است که 9 کرسی ا زمجموع 329 کرسی مجلس به اقلیت ها اختصاص داده شده و کرسی ها نیز بنا به تعداد جمژعیت ساکن مناطق مختلف تقسیم شود.

یاسین محمد علی خاطر نشان ساخت که مناقشات بسیاری بر سر این قانون جدید و تعداد حوزه ها بر پا شده و این قانون تحت فشار تظاهرات و اعتراضات در عراق تصویب شده و دارای نواقص بسیاری است.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *