فرید یعقوب ، نماینده مجلس ، در جریان شرکت در یک میزگرد

معاون فرید یعقوب ، رئیس بلوک رافدین در پارلمان اقلیم کردستان عراق ، در جلسه گفتگو که توسط شبکه اتحاد اقلیت های عراق در مورد پروژه تغییر و اصلاح در سیستم آموزشی در منطقه برگزار شد ، صبح چهارشنبه 16/9/2020 شرکت کرد.

فرید ، نماینده مجلس ، توضیح مفصلی در مورد برنامه های درسی اتخاذ شده در منطقه ارائه کرد که از نظر همزیستی و مشارکت با واقعیت های جامعه سازگار نیستند ، زیرا تاریخ و برنامه های درسی جغرافیایی فقط در یک جهت قرار دارد و این بدون توجه به تاریخ و تمدن مردم ما به نفع مردم کرد است و این موضوع واقعیتی دشوار و پیچیده را برای نسل جدید جوانان ایجاد کرد. در منطقه ، او هیچ اطلاعی از تاریخ و ویژگیهای مردم ما ندارد ، زیرا این یک مرد اصیل با تاریخ ، تمدن و زبان باستان است ، و جدی بودن مسئله در ایجاد یک نسل کامل در آینده است که قادر به درک و همزیستی با وضعیت تنوع قومی در منطقه نیست ، که مفهوم همزیستی و حفاظت از میراث دیگری را با یک منطق فرهنگی و انسانی مشترک تهدید می کند.


فرید نماینده مجلس همچنین تأکید کرد که برنامه های درسی مدارس حاوی موضوعات اهانت آمیز برای مردم ما است و خواستار حذف مکرر آنها از برنامه های درسی شد ، که برای لحظه ای وزارت آموزش و پرورش و دولت منطقه ای به دلیل جرم آشکار تاریخی مردم ما به هیچ توجهی نکرده و هیچ قدم جدی در مسیر درست ، به ویژه مسئله سیمکو شکاک ، برداشته نشده است.

وی مداخله خود را به این امید پایان داد كه این مباحث اساسی مناقشه برانگیز راهی برای یافتن راه حلی پیدا كند و برنامه های درسی مدارس سنگ بنای ساختن یك جامعه متكثر و متنوع باشد كه بتواند همه ملیتهای منطقه را در خود جای دهد و برای ساختن واقعیتی تلاش كند كه واقعیتهای تاریخی از نسل بعدی حمایت كند.

پروفسور نزار هانا ، مدیر کل آموزش و پرورش سریانی ، با توضیح و روشن کردن عمیق این مشکلات در سمینار شرکت کرد و راه حل آنها را در آینده نزدیک تکمیل کرد. پروفسور صباح داود ، مدیر آموزش مقدماتی وزارت معارف ، نظرات مهم و ارزنده ای را درباره برنامه های درسی تربیت دینی ارائه داد

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

تیم فوتبال اتلتیکو مادرید برای یازدهمین بار قهرمانی خود در لالیگا را جشن گرفت

در هفته سی و هشتم و پایانی لالیگا، اتلتیکو مادرید، رئال مادرید و بارسلونا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *