عضو شورای رهبری اتحادیه میهنی : خواستارکنترل اقلیم توسط کاظمی

بلیسه جبار فرمان درباره سفر مصطفی کاظمی نخست وزیر عراق به اقلیم کردستان که از دیروز پنج شنبه آ‌غاز شده به شبکه تلویزیونی روداو، گفت که این سفر بخشی از اقدامات کاظمی برای آمادگی در انتخابات پارلمانی آتی عراق است و وی سعی دارد با کسب تعداد بالایی از کرسی های مجلس کشور، جایگاه سیاسی خود را مستحکم کند.

عضو شورای رهبری اتحادیه  میهنی کردستان  ونماینده این حزب در مجلس عراق افزود که شرایط اقتصادی و معیشتی شهروندان اقلیم بسیار بد بوده و مردم گرسنه هستند از عملکرد دولت اقلیم بسیار ناراضی هستند و این امر جایگاه اقلیم در قبال دولت عراق و در گفتگوهای دو جانبه با بغداد را تضعیف کرده است.

وی تاکید کرد که کاظمی سعی دارد در سفر به اقلیم آرای مردم و رای دهندگان اقلیم را به دست آورد و به مردم عراق و اقلیم اعلام کند از نظر وی تمامی عراق یکپارچه است و کنترل تمام کشور را در دست دارد .

همچنین اشاره کرد که پیام کاظمی در این سفر به مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان این بوده که “عراق ما را متحد می سازد” یعنی اینکه اقلیم نیز بخشی از عراق است و وی می خواهد کنترل کامل کشور را در دست داشته باشد و بدون شک مردم اقلیم با این امر موافق هستند، زیرا سطح بیزاری و نارضایتی مردم از عملکرد دولت اقلیم به جایی رسیده خواستار کنترل و اداره اقلیم توسط دولت کاظمی هستند.

کاظمی در اربیل با نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم دیدار کرد.

وی همچنین از گذرگاه مرزی ابراهیم خلیل و یکی از اردوگاه های آوارگان در اقلیم کردستان نیز بازدید به عمل آورد امروز پس از دیدار با نچیروان بارزانی وارد  سلیمانیه شد و قرار است از حلبچه و گذرگاه های باشماق و پرویز خان بازدید کند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *