درخواست های مصطفی کاظمی از نخست وزیر عراق

مصطفی کاظمی امروز جمعه 21 شهریور / 11 سپتامبر، پس از ورود به سلیمانیه، در فرودگاه این شهر با هوال ابوبکر، استاندار و دیگر مقامات محلی این استان دیدار کرد.

هوال ابوبکر در این مورد اعلام  کرد که  26 مورد درخواست های این استان از کاظمی را رسما به وی تحویل داده و خواستار اجرای آن ها برای حل مشکلات و نواقص و رسیدگی به این استان شده است.

وی افزود که این درخواست ها شامل پرداخت حقوق کامل به کارمندان و حقوق بگیران اقلیم و ارتباط ندادن آن به مسائل و اختلافات سیاسی، پرداخت سهم بودجه قانونی به استان ها و نیز مطالبات مالی استان سلیمانیه مانند دیگر استان های عراق،  است.

همچنین ساخت بیمارستان 300 تخت خوابی در سلیمانیه، تبدیل گذرگاه های مرزی سیران بند و کیلی با ایران به مرزهای رسمی و بین المللی (با توجه به اعلام موافقت ایران)، اختصاص بودجه به  خدمات رسانی در سلیمانیه از جمله توسعه فرودگاه بین المللی و طرح بازیافت زباله و آبرسانی به مناطق مختلف و توسعه شبکه توزیع برق استان نیز از دیگر درخواست های مطرح شده عنوان شده است.

یکی دیگر از درخواست های هوال ابوبکر از کاظمی مربوط به احداث خط آهن بین المللی به ویژه از نقطه صفر مرز باشماق با ایران به کرکوک و ایجاد منطقه آزاد تجاری در باشماق و پرویز خان بوده و بر ضرورت حمایت بغداد از آموزش های نظامی در پادگان آموزشی قلعه چوالان که جزو نهادهای وابسته به دولت عراق محسوب می شود تاکید شده است.

هوال ابوبکر همچنین درخواست کرده که از سوی دولت مرکزی عراق،  خسارات وارده به شهروندان این استان که در اثر حملات ترکیه و ایران دچار زیان شده اند جبران شده و رسیدگی لازم به آوارگان اسکان داده شده در این استان انجام شود.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *