سفر حزب دمکرات کردستان به بغداد

 خسرو گوران مسئول امور رسانه ای حزب دمکرات کردستان (پارتی) در گفتگو با سایت رسمی این حزب، اعلام کرد که وی به همراه هیئتی از حزب دمکرات به منظور گفتگو درباره قانون جدید انتخابات عراق، به بغداد سفر کرده است.

همچنین گفت که این هیئت به عنوان نماینده حزب دمکرات (پارتی) با همه احزاب سیاسی عراق، به منظور رسیدن به نتیجه ای مناسب درباره نحوه برگزاری انتخابات آتی عراق، گفتگو می کند.

وی تاکید کرد که حزب دمکرات خواستار برگزاری انتخابات آتی عراق به صورت تک حوزه ای و تعیین کل عراق به عنوان یک حوزه واحد انتخاباتی است، زیرا تعدد حوزه های انتخاباتی موجب کاهش آرای کردها در دیگر مناطق عراق خواهد شد.

مسئله تعیین حوزه های انتخاباتی در انتخابات آتی عراق، تبدیل موضوع مورد اختلاف میان احزاب و طیف های مختلف این کشور شده و کردها تعدد حوزه های انتخابیه را به زیان خود می دانند.

پیشتر نیز ریبین سلام عضو ارشد حزب دمکرات کردستان (پارتی) تأکید کرد حزب متبوعش در مقابل اراده مردم عراق و تظاهرکنندگانی که خواستار سیستم تعدد حوزه های انتخابیه در انتخابات پارلمانی هستند قرار نخواهد گرفت و حتی در صورت تصویب حوزه های انتخابیه متعدد در مجلس عراق، انتخابات را تحریم نمی کند، اما مجموعه شروطی را مطرح خواهد کرد که قبل از برگزاری انتخابات باید تأمین شود.

از سوی دیگر “حسین العقابی”عضو کمیسیون حقوقی پارلمان عراق چهارشنبه گذشته در مصاحبه ای گفته بود تصویب تعدد حوزه های انتخابیه در قانون انتخابات جدید، خطرات متعددی دارد و به گشوده شدن بابی برای حذف گروه های مشخصی از جامعه عراق از صحنه انتخابات خواهد انجامید.   

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *