جمع آوری 21 امضا در پارلمان کردستان برای سوال از مسرور بارزانی

در حالی که درخواست 24 نماینده پارلمان کردستان در هفته های گذشته از هیئت رئیسه پارلمان  احضار  مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان و قباد طالبانی معاون وی به پارلمان، به منظور ارائه توضیح درباره کاهش حقوق پرداختی به کارمندان و حقوق بگیران اقلیم از سوی هیئت رئیسه رد شد، بار دیگر نمایندگان تلاش های خود برای احضار بارزانی را از سر گرفته اند.

ابوبکر هلدنی نماینده حزب اتحاد اسلامی در پارلمان کردستان در این مورد به سایت خبری ژیان گفت که نمایندگان از احضار بارزانی و  طرح پرسش از وی درباره وضعیت اقتصادی اقلیم و  کاهش حقوق کارمندان، منصرف نشده و تاکنون 21 امضا برای این منظور جمع آوری شده و با افزودن امضای دو نماینده دیگر تعداد آن ها به حد نصاب لازم می رسد.

وی خاطر نشان ساخت که امضاهای جداگانه ای هم برای احضار قباد طالبانی و آوات شیخ جناب وزیر امور اقتصادی اقلیم جمع آوری شده که تعداد آن ها به حد نصاب رسیده است و با اتمام امضای احضار بارزانی سه درخواست بار دیگر به هیئت رئیسه تحویل داده می شود.

هلدنی خاطر نشان ساخت که فشارهای بسیار زیادی بر نمایندگان و احزاب آن ها برای انصراف از امضاهای انجام شده، اعمال می شود، اما آنان بر بازخواست از دولت پافشاری می کنند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *