انصراف 7نماینده از دریافت حقوق بازنشستگی در پارلمان اقلیم کوردستان

ریاست دیوان پارلمان کردستان اعلام کرد که فقط 7 نماینده از مجموع 530 نماینده گذشته و حال پارلمان، در چارچوب قانون اصلاحات حاضر به امضای فرم انصراف از دریافت حقوق و مزایای بازنشستگی شده اند.

در حال حاضر 111 نماینده پارلمان کردستان در کرسی نمایندگی به فعالیت مشغول بوده و 419 نماینده نیز بازنشسته شده و از حقوق و مزایای بازنشستگی استفاده می کنند و این در حالی است که می توانستند در چارچوب قانون اصلاحات از دریافت این حقوق انصراف بدهند.

بر اساس قوانین اقلیم، تمامی نمایندگان پس از پایان دوره نمایندگی ولو فقط یک دوره و بدون شرط سنی و حتی در سنین زیر 30 سال، می توانند مادام العمر از حقوق بازنشستگی بهره مند شوند.

نمایندگانی که از دریافت حقوق بازنشستگی استعفا داده اند همگی  از نمایندگان دوره کنونی پارلمان بوده و شامل علی محمد صالح، شیرین امین و شایان عسکری از جنبش تغییر و کاظم فاروق، سیپان آمیدی، کاوه عبدالقادر از نسل نو و مژده محمود نماینده مستقل( جدا شده از فراکسیون نسل نو) هستند.

پیشتر نیز سیروان بابان از نمایندگان مستقل پارلمان اعلام کرده بود از دریافت حقوق بازنشستگی انصراف می دهد، اما نام وی در لیستی که از سوی دیوان ریاست پارلمان منتشر شده، وجود ندارد و سایت خبری درومیدیا در این مورد گزارش داده که وی برای انصراف خود از دریافت این حقوق شروطی را تعیین کرده، اما این شروط از سوی بخش حقوقی پارلمان پذیرفته نشده است.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *