اطلاع رسانی نچیروان بارزانی به مقامات بغداد در مورد مخالفت کردها با تعدد حوزه های انتخاباتی

نچیروان بارزانی در دیدار با الکاظمی و سایر مسئولان، درباره کلیه مسائل مربوط به وضعیت اقلیم کردستان و عراق گفتگو و تبادل نظر کرد که این امر، زمینه را برای توافق میان اربیل و بغداد درباره مسائل مالی، نفت و مدیریت گذرگاههای مرزی در آینده نزدیک فراهم می کند.

عضو ارشد حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی)  درباره قانون انتخابات گفت: موضع کردها واضح است و ما با چند حوزه ای شدن انتخابات در وضعیت کنونی عراق مخالف هستیم. زیرا این امر، به علت عدم انجام سرشماری، باعث به وجود آمدن بحران بزرگی می شود. علاوه بر این، در مناطق مورد اختلاف مشکلاتی وجود دارد. از این رو، بارزانی این موضوع را در دیدار با مسئولان عراقی مطرح کرد.

شیرزاد حسن خاطرنشان کرد: روابط میان بغداد و اربیل به طور چشمگیری بهبود یافته است و دیدار اخیر بارزانی، باعث تسریع در دستیابی به توافقاتی درباره مسائل اقتصادی و امنیتی خواهد شد. از سوی دیگر، سران ائتلاف های سیاسی پارلمان نیز به این امر تمایل دارند و در آینده نزدیک یک هیأت عالی رتبه اقتصادی برای ادامه مذاکرات درباره مسائل فوق به بغداد سفر خواهد کرد.

یادآور می شود روز چهارشنبه، همزمان با سفر امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به عراق، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان در بغداد با مقامات دولت فدرال عراق به ویژه مصطفی الکاظمی نخست وزیر و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان دیدار و گفتگو کرد.  

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *