نچیروان بارزانی در بغداد با امانوئل ماکرون دیدار می کند

چیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان فردا چهارشنبه 12 شهریور/ 2 سپتامبر، به بغداد سفر می کند.

بر اساس خبر؛ هدف از این سفر دیدار با امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه عنوان شده که وی نیز قرار است فردا برای دیدار با مقامات عراقی به بغداد سفر کند.

این دیدار بنا به درخواست ماکرون انجام شده و وی به دلیل کمبود وقت در سفر خود به عراق، از اقلیم کردستان و اربیل، دیدار نمی کند و سفر وی به عراق بسیار کوتاه و چند ساعته است.

پیشتر نیز خبرگزاری فرانسه به نقل از منابعی در کاخ الیزه گزارش داد که ماکرون به دلیل کمبود وقت وارد اربیل نشده و در بغداد با مقامات ارشد اقلیم کردستان دیدار می کند.

حاکمیت کشور عراق و حملات ترکیه به این کشور، از محورهای اصلی گفتگوهای ماکرون با مقامات عراقی عنوان شده  است.

فرانسه دارای روابط مستحکمی با اقلیم کردستان است و اولین کشوری بود که پس از برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم در سال 2017 که منجر به  تحریم سیاسی اقلیم توسط بغداد و دیگر کشورهای جهان شد، اقدام به شکستن این تحریم و دیدار با نچیروان بارزانی نخست وزیر وقت اقلیم در پاریس کرد.

از سوی دیگر فرانسه یکی از حامیان اقلیم در جنگ با داعش بوده و در روزهای اخیر نیز فلورانس بارلی وزیر دفاع فرانسه در سفر به عراق و پس از دیدار با مقامات عراقی در بغداد، به اربیل سفرکرده و با نچیروان بارزانی و مسرور بارزانی نخست وزیر اقلیم دیدار و بر تداوم حمایت های کشورش از اقلیم تاکید کرد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *