تاکید بر ضرورت تسریع در گفتوهای اربیل و بغداد برای حصول توافق

احمد صفار در گفتگو با سایت رسمی حزب دمکرات کردستان (پارتی) اعلام کرد که لازم است هیئت مذاکره کننده اقلیم کردستان در سفر آتی خود به بغداد، به گفتگوها با دولت مرکزی پایان داده و توافق میان اربیل و بغداد را حاصل سازد، زیرا وقت کشی بیش از این جایز نیست.

نماینده حزب دمکرات (پارتی) و دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس عراق، سفر هیئت مذاکره کننده اقلیم کردستان به بغداد را اقدامی مهم ارزیابی کرده و گفت که باید در حل مشکلات تعجیل شود و تاکنون نیز اقدامات خوبی در این راستا انجام شده و تلاش ها تا حصول توافق ادامه می یابد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت تسریع در گفتوهای اربیل و بغداد برای رسیدن به توافق، گفت که باید هیئت مذاکره کننده اقلیم در سفر بعدی خود به بغداد بدون حصول توافق به اقلیم بازنگردند.

همچنین پیش بینی کرد که دو طرف دردور جدید گفتگوها به توافق رسیده و مشکلات میان خودرا حل کنند، زیرا لازم است که بغداد بودجه لازم برای تامین حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم کردستان را پرداخت کند.

در همین حال ویان صبری رئیس فراکسیون حزب دمکرات کردستان (پارتی) در مجلس عراق نیز اعلام کرده که توافقات ابتدایی میان اربیل و بغداد حاصل شده و دو طرف بر روی جزئیات توافق کار می کنند و در سفرآتی هیئت مذاکره کننده اقلیم به بغداد، سعی می شود توافق نهایی صورت بگیرد.

ویان صبری خاطر نشان ساخت که هر دو دولت اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق، آمادگی خود را برای توافق نشان داده اند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *