حمله توپخانه ای و تیراندازی ارتش ترکیه به روستاهای اقلیم کردستان

شب گذشته توپخانه ارتش ترکیه روستاهای منطقه باتیفا از توابع زاخو واقع در استان دهوک اقلیم کردستان را به شدت مورد حمله قرار داده است.

روستاهای پیربلا و اولاهی و سیلا مورد اصابت ده ها گلوله توپ قرار گرفتند.

در همین حال یکی از مسئولین محلی گفت که خسارات شدیدی به محیط زیست زمین های کشاورزی و دام های روستاییان وارد شده ، اما هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارات وارده انجام نشده است.

روز گذشته نظامیان ترکیه که در ارتفاعات چیادیل واقع در منطقه برادوست استان اربیل مستقر شده اند، اقدام به تیراندازی بی هدف به سوی روستاهای منطقه از جمله خلیفان، سیران، برده زرد، کانی چناروک و کانی کاروانیا کرده اند.

محمد طاهر بریفکی مسئول سازمان حفظ محیط زیست استان دهوک اعلام کرده حملات نظامی ارتش ترکیه که از طریق هوا و زمین صورت می گیرد، موجب نابودی 25 الی 30 درصد از پوشش گیاهی، محیط زیست و جانوران و  حیوانات بومی استان شده است.

بسیاری از حیوانات بومی کوه های منطقه در پی بمباران و توپباران ارتش ترکیه و آتش سوزی های ناشی از این حملات تلف می شوند.

ارتش ترکیه در حال حاضر دارای دست کم 40 پایگاه نظامی و اطلاعاتی در دو استان اربیل و دهوک است و نظامیان این کشور در عمق خاک اقلیم پیشروی کرده و دست به عملیات نظامی علیه مناطق مسکونی می زنند.

لازم به ذکر است تاکنون صدها روستای اقلیم در پی این حملات خالی از سکنه شده و  شمار بسیاری از شهروندان اقلیم از جمله کودکان خردسال در پی حملات هوایی و زمینی ترکیه جان خود را از دست داده و یا مجروح و دچار نقص عضو شده اند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *