همه احزاب اقلیم کردستان جرأت محکوم کردن حملات ترکیه را ندارند

دبیر کل حزب سوسیال دمکرات کردستان عراق تاکید می کند که همه احزاب سیاسی اقلیم کردستان دارای زدوبندهای سیاسی با ترکیه هستند و به همین دلیل جرأت محکوم کردن اقدامات این کشور در حمله به اقلیم و بمباران روستاهای مرزی را ندارند.

ورود ارتش ترکیه به بخشی از خاک اقلیم و عراق و حملات صورت گرفته، مسئله جدیدی نیست.

وی خاطر نشان ساخت که حکومت پیشین عراق در سال ۱۹۸۴ میلادی با ترکیه در این مورد توافق کرده و بر اساس این توافق، ترکیه برای حمله به عراق و اقلیم نیازی نمی بیند از بغداد مجوز بگیرد و فقط پارلمان ترکیه تصمیم می گیرد که ارتش این کشور وارد اقلیم و عراق شود و چند کیلومتر و در کجا پیشروی کند.

برای نمونه به منطقه گردشگری کونه ماسی حمله و شهروندان را کشته و مجروح کرده و مجلس عراق نیز طی ۱۶ سال گذشته نتوانسته نشستی را در این خصوص برگزار و این توافق با ترکیه را لغو کند و این بدین معناست که دولت مرکزی عراق خواهان تداوم این توافق با ترکیه بوده و قصدی برای لغو آن ندارد و از سوی دیگر کردها (اقلیم کردستان )  نیز در این خصوص سکوت کرده اند. می توانستند در مجلس نمایندگان نشستی را برای لغو توافق میان عراق و ترکیه برگزار نمایند.”

وی افزود: «احزاب کردستانی میان خود دچار اختلاف هستند  و هریک از آنان نیز با ترکیه دارای روابط پنهانی و زدوبندهای سیاسی هستند و جرات آن را ندارند که در مقابل اقدامات این کشور اعتراض کنند و چیزی بگویند.»

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *