مه‌سرور بارزانی وێستگەی کارەبای 300 مێگاواتی هەڵمی خەباتی خسته‌كار

نخست‌وزیر اقلیم کردستان در مراسم راه‌اندازی نیروگاه برق خبات، طی سخنانی با اشاره بە تلاش‌های وزارت برق و شرکت‌های کره‌ی جنوبی در جهت احداث این نیروگاه، گفت: حضور ما در شروع  و بهره‌برداری دو طرح زیربنایی در کردستان طی روزهای گذشته حاکی از آن است کە در شرایط بغرنج کنونی نیز بە تعهداتمان به مردم کردستان عمل خواهیم کرد.

مسرور بارزانی تصریح کرد، چنانکه وزیر برق اشاره کردند، این نیروگاه در حالی که در منطقه‌ی خبات واقع‌شده است، تولید آن بە شبکه‌ی برق سرتاسری اقلیم کردستان افزوده خواهد شد و توان تولید برق کردستان را ١٠ درصد افزایش خواهد داد. نخست‌وزیر همچنین گفت با توجه به اینکە  به‌عنوان هم‌وطن دارای حقوق خویش هستیم، اما آنها وظایفی را نیز بر عهده داریم. بە وزارت برق توصیه‌ کرد‌ه‌ایم کە در جهت تأمین کامل برق برای هم‌وطنان تالش نماید، اما باید ماهم در مصرف آن نهایت جانب‌داری را رعایت نماییم. 

نخست‌وزیر اقلیم کردستان در پایان این سخنان از هم‌وطنان خواست موضوع شیوع ویروس کرونا را جدی بگیرند و مقررات اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت را رعایت نمایند.

نیروگاه بخار ۳۰۰ مگاواتی خبات از سوی شرکت هسکوی کره‌ی جنوبی با هزینەی ۵۶۴ میلیون دلار احداث گردیده و بااتصال بە شبکه‌ی سرتاسری اقلیم کردستان محصول برق سرتاسری ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

تیم فوتبال اتلتیکو مادرید برای یازدهمین بار قهرمانی خود در لالیگا را جشن گرفت

در هفته سی و هشتم و پایانی لالیگا، اتلتیکو مادرید، رئال مادرید و بارسلونا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *