اعتصاب نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی سلیمانیه

اعتصاب نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی در سلیمانیه که از سه هفته پیش و در اعتراض به عدم دریافت حقوق و مزایای ماهانه و تصمیم دولت در کاهش 21 درصدی حقوق آغاز شده بود، وارد بیست و دومین روز شده و ادامه دارد.

نیروهای اعتصاب کننده تاکید می کنند که دولت اهمیتی به درخواست و مطالبات آنان نمی دهد و در نتیجه قصد دارند اعتصاب را به منظور پافشاری بر خواسته های خود  و پرداخت به موقع و کامل حقوق ادامه دهند.

همچنین اعلام کرده اند تا زمانی که دولت اقلیم تصمیم خود مبنی بر کاهش 21 درصدی حقوق را لغو نکرده و تمامی حقوق آنان را پرداخت نکند، بر سر کارهای خود باز نمی گردند.

این نیروها روزانه در مقابل پارک عمومی ” باخی گشتی ” در سلیمانیه دست به تجمع اعتراضی و تظاهرات می زنند، اما تاکنون مقامات مربوطه به درخواست های آنان پاسخی نداده اند و مدیریت راهنمایی و رانندگی سلیمانیه سعی دارد با اعمال زور این نیروها را وادار به بازگشت به کار و  و انجام وظیفه در خیابان ها کند.

تعداد نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی سلیمانیه به 2 هزار و 740 تن بوده و درآمد های این نهاد نیز در شش ماه ابتدایی سال 2019 به 67 میلیارد و 779 میلیون و 456 هزار دینار رسیده و هزینه های آن نیز 10 میلیارد و 22 میلیون و 978 هزار دینار بوده و با وجود اینکه بودجه ای بیش از 58 میلیارد و 756 میلیون دینار در اختیار راهنمایی و رانندگی سلیمانیه بوده، حقوق چند ماه نیروهای آن پرداخت نشده است.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

تیم فوتبال اتلتیکو مادرید برای یازدهمین بار قهرمانی خود در لالیگا را جشن گرفت

در هفته سی و هشتم و پایانی لالیگا، اتلتیکو مادرید، رئال مادرید و بارسلونا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *