فرودگاه اربیل هدف حمله موشکی سپاه قرار گرفت و به شدت آسیب دید( هفت کشته و زخمی)خبرنگار صدای_آمریکا در پنتاگون به نقل از یک منبع اعلام کرد پایگاه نظامی تاجی در شمال بغداد هم هدف شلیک پنج راکت قرار گرفته است. جنگ تن به تن حشدااشعبی در این پایگاه

گزارش‌ شده مایک اسپر وزیر دفاع، مایک پمپئو وزیر خارجه و مارک میلی رئیس ستاد مشترک لحظاتی پیش برای دادن آخرین اخبار به پرزیدنت ترامپ وارد کاخ سفید شدند

گفته می شود هفت سرباز آمریکایی تا کنون کشته و زخمی در پایگاه اربیل شده اند.
پنتاگون اعلام کرد دو پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد و اربیل مورد هدف حمله موشکی با حداقل 12 موشک قرار گرفتند

شبکه الحدث از سوختن یک هواپیمای آمریکایی مستقر در پایگاه عین الاسد در آتش خبر دادفرودگاه اربیل هدف حمله موشکی سپاه قرار گرفت ..

پایگاه های نظامی آمریکا در استان اربیل؛
۱- «باشور»؛ این پایگاه نظامی در شمال استان اربیل (حومه شمال شرق شهر اربیل) و در نزدیکی منطقه «حریر» قرار گرفته است؛ این پایگاه در نزدیکی جاده پیرانشهر – شهر اربیل واقع شده است.
۲- «اربیل»؛ این پایگاه نظامی در فرودگاه بین المللی شهر اربیل در مرکز استان واقع شده است؛ یکی از بزرگترین باندهای جهان در این فرودگاه ساخته شده است؛ ورود و خروج نظامیان تروریست آمریکایی در عراق در این فرودگاه بدون هماهنگی دولت مرکزی صورت می گیرد.
۳- «حریر»؛ تعدادی از جنگنده ها، بالگردها و تجهیزات نظامی سبک و سنگین آمریکا در این پایگاه قرار دارند؛ حریر یکی از پایگاه های جایگزین تروریست های آمریکایی در سوریه به شمار می آید؛ این پایگاه در منطقه حریر در شمال استان اربیل واقع شده است.
۴- «مخمور»؛ نظامیان آمریکایی در این پایگاه عناصر مخفی داعش را مدیریت می کنند؛ این پایگاه نظامی در جنوب غرب استان اربیل واقع شده و با استان های نینوا، کرکوک و صلاح الدین نیز در ارتباط است

حمله جنگنده های آمریکا به مواضع حشدالشعبی

هم اکنون تیک آف گروهی از جنگنده های ارتش ایالات متحده از پایگاه از «اینجرلیک» ترکیه

گردان‌های حشدالشعبی علیه آمریکا اعلان جنگ کردند.
برخی از منابع محلی میگویند: تعدادی از نفرات این گردان‌ها در حال حرکت بسمت پایگاه‌های آمریکا در عراق هستند. الحشدالشعبی پایگاه آمریکا را در اربیل را راکت باران کرد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *