شهری در ایران که به اندازه ی خود تاکسی ها مسافر ندارد!

 شهر سنندج را به شهر هزار تپه و شهر هزار مناره می شناسند اما جدیدا می توان شهر سنندج را شهر هزار تاکسی هم نامید که اگر از دور به آن نگاه کنید نقطه های زرد رنگ تمام شهر را فرا گرفته است و از این رو به جای طبیعتگردی مسافران، گردشگران زیادی را در این سال‌ها به خود جلب کرده است!


در میان هزاره‌های شهر سنندج به دلیل نبود واحد صنعتی بزرگ، کارخانه یا منابع درآمدزا که کفاف خرج یک زندگی را بدهد، شغل تاکسی‌رانی یکی از منابع اصلی درآمدزایی و امرارمعاش خانواده‌ها شده است.


مجوز تاکسی در سنوات گذشته بدون توجه به گنجایش خیابان‌ها به‌وفور در سنندج صادرشده است، حال بیش از 3 هزار تاکسی در این شهر کوچک جولان می‌زنند و نمایی زردرنگ را بر شهر سبز سنندج به وجود آورده‌است.

اسماعیل مکری یکی از رانندگان تاکسی که 8 سال است در سطح شهر فعالیت می‌کند اظهار داشت: در شهر سنندج سه هزار و 200 دستگاه تاکسی داریم که 4500 تا 5 هزار راننده مالکی و کمکی با این تاکسی‌ها مسافر جابه‌جا می‌کنند.


وی با اشاره به آخرین آمار گرفته شده گفت: از این تعداد راننده تاکسی در سنندج، حدود یکهزار و 200 نفر دارای مدرک تحصیلی لیسانس و فوق‌لیسانس، یکهزار و 500 نفر دارای مدرک تحصیلی فوق‌دیپلم، یکهزار نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و کم‌تر راننده بی‌سوادی داریم.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *