از ساعتی پیش، استشمام بویی نامطبوع در بخش‌های وسیعی از پایتخت گزارش می‌شود

از ساعتی پیش، استشمام بویی نامطبوع در بخش‌های وسیعی از پایتخت گزارش می‌شود که هنوز منشا آن مشخص نیست. وضعیتی که ظاهرا به بسیج همگانی نهادهای مختلف برای یافتن منشا این بو منجر شده است.

به گزارش «تابناک»، در حالی که استشمام این بوی نامطبوع از بسیاری از نقاط مختلف تهران گزارش می‌شود، محمدحسین بازگیر، رییس اداره محیط زیست شهر تهران منشاء آن را نامشخص خواند و گفت: تیم‌های آتش‌نشانی و محیط زیست در تلاش هستند تا منشاء آن را پیدا کنند.

وی از شهروندان درخواست کرد که اگر مورد مشکوکی در سطح شهر دیدند آن را به محیط زیست یا آتش‌نشانی اطلاع دهند؛ تقاضایی که مرکز فوریت های شهری نیز آن را مطرح کرده و خواستار همراهی مردم برای یافتن منشا این بو، جهت رفع مشکل شده است.

به رغم آنکه گزاره دقیقی در این خصوص مطرح نشده، یک رسانه منشا بوی نامطبوع را آسیب در شبکه فاضلاب در میدان انقلاب خوانده است؛ گمانه ای که سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران آن را مردود خوانده و گفته: گزارش‌های اولیه از انتشار بوی نامطبوع از محل منطقه «حسن آباد» واقع در مرکز پایتخت به این سازمان اعلام شده است.

به این گزاره، شدت گرفتن وارونگی جوی را هم می‌توان افزود که برخی تاکید دارند عامل احتمالی انتشار بوی نامطبوع در بخش های وسیعی از شهر است. پدیده‌ای که در اثر آن، آلودگی در سطوح پایین تر جوی جمع می‌شود و به باور مطرح کنندگان این ایده، احتمالا عامل استشمام بوی نامطبوع آن هم در بخش های وسیعی از شهر باشد. گزاره ای که البته چندان محکم به نظر نمی‌رسد، به ویژه اگر بدانیم نه آلودگی هوا پدیده جدیدی است و نه میزان آلودگی هوا در این روزهای پایتخت، به گرد پای آلودگی های چند سال پیش می‌رسد.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *