اوجالان برای طالبانی و بارزانی نامه نوشت

سری سوریا اوندر، عضو پارلمان ترکیه اعلام کرد: عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه که در حال حاضر در زندان است، دو نامه به جلال طالبانی، رهبر حزب اتحادیه میهنی کردستان و مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق ارسال کرده است.

اوندر که سخنگوی هیات ملاقات کننده با اوجالان نیز است، گفت: طی چند روز آینده همراه با لیلی زانا، نماینده کرد در پارلمان ترکیه به اقلیم کردستان عراق سفر خواهد کرد.

وی با اشاره به دیدارشان با طالبانی و بارزانی و تحویل نامه ها به آن دو گفت: در این سفر با طرف ها و احزاب سیاسی مختلف اقلیم کردستان عراق نیز دیدار خواهیم کرد.

اوندر ادامه داد: دیدارهای هیات ترکیه با طالبانی و بارزانی و مقامات کردستان عراق بر تشکیل کنفرانس ملی کردستان، بررسی شرایط این اقلیم و غرب آن، نبرد با داعش و ایجاد اتحاد میان صفوف مختلف این اقلیم متمرکز خواهد بود.

سخنگوی این هیات افزود: هیات ترکیه نظرات و پیشنهادات اوجالان در مورد این موضوعات را به طالبانی و بارزانی و دیگر مقامات سیاسی اقلیم کردستان عراق خواهد رساند.

پیش از این ائتلاف فراکسیون های کرد از دولت ترکیه خواسته بود، عبدالله اوجالان را در راستای ایجاد اعتماد میان مردم کردستان ترکیه و این اقلیم و همچنین افزایش امنیت آزاد کند.

About خبرگزاری کردستان نیوز

خبرگزاری ملی کردستان اولین خبرگزاری ملی کردستان به چند زبان رسمی اخبار کردزبانهای سراسر جهان را اطلاع رسانی می نماید

Check Also

رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در اظهاراتی عنوان کرد …

الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز سه‌شنبه در بیست و هفتمین نشست شورای وزرای سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *